Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Aki azt mondja hogy panelba,ta...

Aki azt mondja hogy panelba,tarsashazban nem lehet tartani elektromos autot az miert mondja ezt?

Figyelt kérdés
Miert benzinesnel dizelesnel van otthon egy benzinkutat? Kvazi az elektromos autot se kell otthon tolteni hanem elmesz vele egy kutra es kesz! Oke kicsit lasabb lesz de valamit valamiert
jan. 7. 10:22
1 2
 1/14 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
81%

Egyrészt elektromos autónál van otthon "kutad", tudnád tölteni. Csak hogy néz ki, hogy a panel 3. emeletéről lehúzod a narancssárga hosszabbítót?


"Oke kicsit lasabb lesz"


Megnézem mit csinálnál, ha egész napos munka után kiírná az autód hogy tölteni kell, te meg csak benne ülsz órákat, míg feltölt.

jan. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 grafno ***** válasza:
59%
Mert nem gondolnak arra hogy sajat parkolod/garázsod is lehet esetleg a munkahelyeden töltöd. Aki nem tudja megoldani a töltést az nyilván nem 100km körüli 🔋 pakkal veszi majd az autót.
jan. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A saját garázsodban kicsit kényelmesebb tölteni, mint a 10.-ről lelógatott hosszabbítóval...

Igaz laktam én is panelban, de akkor béreltem garázst. Szóval nem megoldhatatlan.

"Oke kicsit lasabb" Az a baj, hogy nem kicsit lassabb. Elmész tankolni, 2-3 perc. Elmész külön tölteni és órákat ott malmozol, mondjuk vasárnap este valahol?! Nyilván nem kivitelezhetetlen, csak kényelmetlenebb. Otthon a garázsban meg kvázi van "kutad", hiszen van áram, bőven ráér akár egész éjjel töltődni. Nem kell rá várni, nem kell sehova elmenned.

jan. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én pl lakásban lakok. Van ugyan garázsunk, de egyelőre nincs benne áram.


De ha lenne elektromos autóm, akkor tudnám tölteni:

-a munkahelyemen

-az áruház parkolójában, ahova heti 2x megyek bevásárolni


Ha ez valamiért nem lenne elég, akkor van nyílvános töltő itthonról 5 percre, simán átviszem a kocsit és hazasétálok, amíg feltölt.

jan. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
AZért ha ezt végig gondoltad volna akkor már nem kellet volna feltenni ezt a kérdést. ÍGy elég troll szagú ez.
jan. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 krwkco ***** válasza:

"Aki azt mondja hogy panelba, társasházba nem lehet tartani elektromos autót, az miért mondja ezt?"

Lehet, de nem biztos, hogy érdemes.

Mert akinek garázsa vagy saját udvara van, az olcsóbb háztartási árammal tudja tölteni az autóját. Családi háznál a napelem is szóba jöhet.

Aki nem tud háztatási árammal tölteni, az kénytelen nyilvános töltőt használni. És tudtommal, a kezdeti ingyenes töltési lehetőségek szinte mindenütt fizetőssé változtak. Olyan kWh árakon, ami majdnem egyenlő a benzinesek üzemanyagköltségével.

Így nem éri meg "panelba" elektromos autót venni, mert sokkal drágább, mint a hasonló dízel vagy benzines.

jan. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
72%
Mert elektomos autót úgy éri meg tartani, ha ott töltöd, ahol amúgy is időt töltesz.
jan. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Mondjuk igen, ha munkahelyen megoldható, az már jó. Áruházak parkolójában ahogy láttam mindig fullra van. Így erre annyira nem alapoznék, hacsak nem közvetlenül a szomszédban laksz és ki tudod figyelni, hogy mikor szabad és gyorsan lefoglalod.

Nálunk egyébként két éve írásban vezetői utasításba adták, hogy szigorúan tilos munkahelyen elektromos autót tölteni. Ez már a második tél, hogy a fűtés is 16-17 fokon megy. Sokan télikabátban ücsörögnek az irodákban. Az is le van írva az utasításban, hogy ha valamelyik irodában valaki által behozott elektromos hősugárzót működtetnek, az mérlegelés nélküli azonnali kirúgást jelent súlyos fegyelmi vétség miatt. Fűtésspórolás miatt 3 hét szabadságot is tartogatni kellett az évben, amit most kötelező kivenni év végén-év elején. Ugyanis fűtésspórolás miatt 3 hét teljes leállás van. Ezek szerint szerencsésebb helyeken ez nem így van.

jan. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
51%
8: az megvan, hogy applikációból látod, hogy melyik töltő szabad?
jan. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

#9 OK és le is tudod foglalni, hogy addig más ne használhassa? Mert az jó, ha látom, hogy szabad. De amíg kimegyek, beülök az autóba, elgurulok odáig, még ha csak egy percre is van, mi a garancia, hogy addig más nem áll oda?

A lényeg: egyre több az elektromos autó, de én úgy látom, hogy az infrastruktúra, ingyenes töltők száma, stb. Magyarországon kicsit lassabb ütemben fejlődik.

De nincs elektromos autóm. Lehet hogy én látom rosszul és tök jól üzemel a dolog: mindig mindenhol van szabad töltő és pár perc alatt fel is töltődnek ezek az autók.

jan. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!