Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a vélemény egy benzin-gáz...

Mi a vélemény egy benzin-gáz üzemű autó üzemeltetésén,miért nem terjedtek el ezek jobban,mennyire biztonságosak?

Figyelt kérdés
317ft az Lpg és 10-15%al fogyaszt többet ,mint benzinből.Gázzal kb 65-70%ába kerül az autózás. Meg elvileg környezetkímélőbb. Azt nem tudom mennyire biztonságosak egy komolyabb ütközésnél...
jan. 9. 07:27
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Mikor gyerek voltam, volt ilyen Ladánk ,amit még gázpalackból fejtettünk át,nem emlékszem,hogy lett volna gond vele.
jan. 9. 07:29
 2/11 anonim ***** válasza:

Túl sok városi legenda kering arról, hogy árt a motornak, felrobbannak, nem megbízható stb.


Évekig használtam lpg-s autót. Nem éreztem, hogy bármi hátrányom lenne ebből.

jan. 9. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem egyszerű a magyarázat, jóval kevesebb kúton jutsz hozzá gázhoz mint benzinhez. Jellemzően vidéken, ahol 20-30km sugarú körnél távolabb nem nagyon használják az autót, ott azért látni/érezni LPG-s darabokat. Nagyvárosban én sem használnék mert mélygarázsba nem hajthatsz le LPG-s autóval. Ma meg már szinte bárhova mész, munkahelytől kezdve bevásárláson át a szórakozásig, szinte mindenhol mélygarázs van.


Az árt a motornak meg max. annyiban igaz, hogy az üzemanyagba kevert súrlódáscsökkentő adalék értelem szerűen nem keni a motort. Önmagában ez még nem is baj mert nem fogja egyik évről a másikra letolni a gatyát. Akkor van gáz ha mellette be van tartva a 20-30 ezres gyári olajcsere periódus meg nem a gyári ajánlással egyenértékű, olcsóbb olaj van rendszeresen beletöltve.

jan. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

De, lehet velük parkolni mélygarázsban:

[link]

jan. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ezek a gázrendszerek,mennyire karbantartás igényesek?
jan. 9. 08:14
 6/11 anonim ***** válasza:
#4 Egyrészt ez 10 éves cikk, bár nem hiszem hogy azóta módosult volna. Másrészt, az épületüzemeltető a jogszabályban előírtaktól függetlenül megtagadhatja a behajtást. Akár azt is kiírhatja, hogy benzin üzemű autóval tilos a behajtás. Az már egy másik jogi kérdés, hogy köteles-e indokolni.
jan. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Mondjuk régebbi 15-20 éves autókba gondolkozok.
jan. 9. 08:16
 8/11 anonim ***** válasza:

Gáztartálynak van érvényességi ideje, ha az lejárt akkor csere.

Szűrőket is érdemes bizonyos km után cserélni.

jan. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A gázos kocsiknak szigorított műszakijuk van.

Egy 20 éves kotlánál ne a gázszettel akarj spórolni.

Ha alacsony üzemanyagköltséget akarsz, vegyél dízelt kis bódéban.

jan. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mien az a szigoritot vizsga?
jan. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!