Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Volkswagen miért van gondban...

A Volkswagen miért van gondban? Nem fogynak úgy az elektromos autók mint gondolták? Vagy miért?

Figyelt kérdés

Az elmúlt hónapok mérlege: a következő Golf mégis benzines lesz, illetve elkaszálták egy újabb elektromos modell piacra dobását.

Nem fogynak az elektromos autók? Vagy miért kényszerültek erre?



jan. 9. 20:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem sok embernek optimális az elektromos autó, valószínűleg nem vettek eleget belőle.
jan. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
#1 Lehetséges, ez a tendencia arra enged következtetni plusz hogy az egyik piacon levő modell gyártását is leállítják. Egyik ismerősöm VW-s körökben mozog, ő úgy látja hogy eddig sokan divatból vették és aki akart az már megvette így megcsappant a kereslet.
jan. 9. 20:25
 3/19 anonim ***** válasza:
73%
#2 Jól látja, a szegény embereknek nincs pénze elektromos autóra, a gazdagoknak pedig nem számít a fogyasztás, így szerintem zsákutca az elektromos autó. Főleg, hogy minimum fél órát kell várni, míg feltölt. Persze, otthon töltve jó, de ahhoz kell kábelt venni, kertes házban kell lakni stb. Ja és megvenni is drágább, mint egy benzinest.
jan. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
31%
Az elektromos autók piaca folyamatosan nő és csak gyorsulni fog, ahogy épül ki hozzá egyre jobban az infrastruktúra, főleg, hogy néhán év múlva egyáltalan nem fognak belső égésű autókat gyártani.
jan. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

#2 Szerintem is az elektromos autó a gazdagok sportja. Mire lesznek elérhető árú használt elektromos autók még kb 10 év, csak kérdés mekkora hatásfokú lesz az akksi az eredetihez képest.


#4 Hát nem tudom, erre most rácáfol a Volkswagen. Belsőégésű motoros autók biztos hogy lesznek a könnyített Euro 7 miatt, több gyártó is visszakozott hogy mégis gyárt még belsőégésű járműveket a jövőben. Az EU-s szabályzás szintén engedni fogja őket bizonyos kritériumokkal 2035 után.

jan. 9. 20:36
 6/19 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem az elektromos autók pont azt nem aknázzák ki, amit kikéne. Egy olcsó, könnyen fenntartható városi autó, ami arra jó, hogy ingázz vele a város és az agglomeráció között, vagy csak simán városon belül.


Ehelyett az a trend, hogy beletolunk még 100km hatótávot, hogy még 8 millióval drágább legyen. Csak ez értelmetlen. Mert a legtöbb embernek erre van egy benzines/dízel, amivel letolja a hosszabb utakat és az asszonynak keresne egy fenntartható elektromosat a városba. Csak ahhoz meg drága az összes elektromos.


Én is szívesen lecserélném a régebbi rohangálós kocsit egy elektromosra, ha lehetne normálisat találni. De olyan árakban vannak, még a kisebb modellek is, hogy jobb benzines/dízelt találsz azon az áron. Így meg miért érné meg?

jan. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
4%
Jó hát most Ti amúgyis 20 éves lefingott suzukikat meg opeleket vesztek, szóval miről beszélünk?
jan. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
#6 Ezt nem értem én sem. Például a BMW-nek ott volt az i3 ami egy kicsi városi elektromos autó volt. Használtan is vitték illetve viszik mint a cukrot, erre az utódmodell helyett inkább ontják ki a batár nagy elektromos SUV-okat. Mercedes szintén, csak a legkisebb modelljeiből nincs teljesen elektromos verzió. Bár a VW-nek ugye itt volt az ID.3 de ezek szerint nem vették.
jan. 9. 20:57
 9/19 A kérdező kommentje:
#7 Nem, pár éves kocsim van nem kis szuszka.
jan. 9. 20:58
 10/19 anonim ***** válasza:
64%

#6


Engem a márkája se érdekelne, vezettem már épp elég 100 milliós járművet, nem érdekel. Nekem egy kocsiba annyi kell, hogy elvigyen a-ból b-be, ülésfűtéssel és első hátsó parkradarral. Ennyi. Ha ez a kettő van benne, nekem elég városba. A többi oda felesleges. A márkája meg tőlem lehet bármilyen. Vezettem én már Trabantot, Ladat, BMW-t, VW-t, Bentley-t, Camarot, Cayennet, Mercedest C-től S osztályig, Toyotát, Kiát, Ssanqyongot, Volvot, meg egy tucat másik 4 kerekes matchboyot. Meg mellé még pár típus kamiont és autóbuszt. Szóval engem az extrák hidegen hagynak egy városi szaladgálós kocsinál.

jan. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!