Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Égett kuplung vagy fék szag...

Égett kuplung vagy fék szag az autóba nagyon káros? Ismerősöm azt mondja rákkeltő ( gyerekre foleg).

Figyelt kérdés

Reggel nagyobb tempóval mentünk iskolába. Rendesen ment az autó. Ahogy kiszálltam kegyetlen büdös volt a levegő, azt hittem valaki füstöl, de nem. Az autóból körül jött. Nem tudom mihez hasonlítani, se nem gumi, se nem olaj. Nagyon fura. Hazafelé egy kereszteződésben ahogy mentünk fel a váltótól jött fel a szag. Na akkor mar bent a kocsiban us ereztem. Itthon mar nem volt az az átható bűz, de azert volt szaga, főleg ha a kerekhez hajoltam le.

Mi lehetett, kuplungra gondolok, arra írják a fura szagot.


Bocsi nő vagyok aki mindentől aggodik.


jan. 10. 09:08
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%
Milyen iskolába mentél te 120-szal sérült gyerekkel a kocsiban, te szerencsétlen?
jan. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Autópályán. Köszönöm a megszólítást.
jan. 10. 11:20
 13/18 A kérdező kommentje:
#rendszeresen szervizeltetem, szerelőm szerint túl is tolom.Nem fiatal autó már, de szépen karban van tartva. Természetesen viszem,de ma nem volt ra lehetőségem, de ha marad ez a szag ( csak ma tapasztaltam elsőre) akkor a héten megy.
jan. 10. 11:23
 14/18 anonim ***** válasza:
Mindenképpen.
jan. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Ha nagyon büdös volt akkor valami nem stimmel, csak akkor lehet kuplung szaga ha csúsztatod (nem attól hogy gyorsan mész), fekszag lehet ha rendkívül sokat fékezel. De ettől nem fogsz meghalni ne viccelj már, ha mindennap szívod 20 éven át akkor talán.

Menj a szerelőhöz, nézze át, lehet kicsit befog az egyik fékpofa (nem érezheted menetközben), vagy valami beleér oda ahová nem kellene.

jan. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Befogó féket max akkor veszed észre ha valami ezer éves 30 lóerős autód van....


Én simán hazajöttem megszorult fék dugattyúval autópályán, semmit nem vettem észre.

Vagyis miután lejöttem este a pályáról utana vettem észre, hogy valami narancssárgán világít jobb oldalt elől XDDD

Szépen izzott a tárcsa mint a rally autókon....

Viszont a szag nem volt vészes. A megégetett kuplung sokkal de sokkal büdösebb.

jan. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Délután ujra büdös volt, de nem annyira. Motorháztetőt felnyitottam, a nîvópálca nem volt benne, kijött valamiért. A motor "füstöl" bentebb az olajtól, valahol folyhat rá

De reggel nem ez a büdös volt,ott volt más is, sose éreztem olyat. Mar megtudtam nezzem meg a felnit meleg-e. De az hideg.

Kíváncsi vagyok a reggelre.


Köszönöm a rendes válaszokat a parázós kérdésre

jan. 10. 15:19
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Kérlek menj egy szerelőhöz, vagy kérj egy minimális hozzáértéssel rendelkező férfit hogy nézzen rá!
jan. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!