Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Manapság (2024) milyen ezeknek...

Manapság (2024) milyen ezeknek a kis ezres 3 hengeres turbós motoroknak az élettatalma és fenntarthatósága?

Figyelt kérdés

Napot!


Új autó vásárlása előtt állok, de ezektől az 1000-es 3 hengeres turbós motoroktól tartok. Én a 4 hengeres szívó 1.4 vagy 1.6-os korban nőttem fel, és tartok tőle hogy ezek a kis motorok egy turbóval nagyon ki vannak hegyezve és negyed annyi sem lesz az élettartamuk. Kerestem is itt ilyen kérdést, de amit találtam sem kimondottan erre hivatkozik, meg ami van is 2016-os.


Ahogy nézegetem alig van már 4 hengeres soros motorral új autó.

Mégis milyenek ezek a kicsi motorok? Ki mit tapasztalt velük?



jan. 13. 19:06
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
30%
A gyártók érdeke, hogy a garancia lejártáig jó legyen, azt a 3 évet tuti kibírja :D Amúgy szerintem 2-300 ezret jó karbantartás mellett az is elmegy, ezekben már jó modern olaj van, ezért jobb a kenésük.
jan. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Bármi elmegy akár millió km-et is csak nem mindegy mekkora anyagi ráfordítással! :)
jan. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
51%
Amíg a Ford -nal dolgoztam a flottak nagy része a 3 hengeres 1000-es fiesta volt. Szó szerint ezerszámra. Csak a kötelező karbantartásokkal, szigorúan kizaposva a belét, szinte kivétel nélkül mindet bontatlan motorral adták vissza a lízing végeztével, 200-300e km között. A kulcs az olajcsere...
jan. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
52%

Nekem ugyan egy 1.2-es renyóm van, 2006-os, 320 ezer km-rel.

Csapágyasnak mondták a motorját, én elhittem, szétbontottam, és.....hát érdekes, de a hengerfal, dugattyúk, gyűrűk, kb mintha újak lennének.

Pedig ritka trehány tulaja volt, gyanítom, még az olajat se cserélgette benne.


Ami viszont gond, az a sok gagyi műanyag, ami porlad, meg törik már.


Ha karban van tartva, és nem pályázva kitaposva a bele, elmennek ezek az 1000-esek is akár elég sokat.

jan. 14. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
51%

Mivel jobb anyagokat használnak, egyáltalán nincsenek jobban "kihegyezve". Nem azzal lesz a gond, hogy milyen magas a literteljesítménye. Sokkal inkább a közvetlen befecskendezés miatti kokszosodással, vagy ha elköszön a turbó, akkor az sok embernek már túl drága, esegleg ha kettőstömegűt kell cserélni.


De ezek mind függetlenek attól, hogy hány henger van benne, vagy mekkora a teljesítménye. És az elmúlt 10-15 évben elég kevés olyan autó volt, melyekben valamelyik berendezés nem volt benne, és négyhengeres volt. Persze érdemes utánaolvasni a konkrét típusoknak.

jan. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Ezért linkeltem a hyundait. Mpi és nincs turbo.
jan. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Ez ugyanaz a hiszti, mint mikor injektoros lett az autó, mint mikor turbót raktak rá, 16 szelepes lett stb. Mindig a régiben hívő nagypapik hangoztatják, hogy na ez majd pár ezer km után megadja magát. Láss csodát minden esetben egyre jobb lett a motor és nem volt kuka pár ezer km után. Ezt hívják az ismeretlentől való félelemnek. Nézd meg mennyi több százezer kmt futott céges skoda fabia és octavia van, ami ilyen motorral szerelt.
jan. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Igen. Ezek már tényleg sokkal tartósabbak és kevesebb szervizt igényelnek.
jan. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Ezt így nem lehet kijelenteni 17-es. Régen is volt jó meg sz@r motor, ahogy ma is.
jan. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!