Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Csak a kettőstömegű tud...

Csak a kettőstömegű tud zörögni leállításkor?

Figyelt kérdés
el szeretném adni az autómat, tegnap meg is nézték. tetszett az embernek az autó, elvittük kipróbàlni, vezetni is tetszett neki. a végén mondta hogy állítsam már le úgy hogy a motortérben fülel, hogy a kettőstömegűt meghallgassa. leállítottam, ès mikor leállt volt egy minimális zörgő hang. azt mondja már hallani hogy egy kicsi hangja van a lendkeréknek. megegyeztünk egy árban, mondta hogy ma veszik meg az övét és utána meg is venné. aztán pár óra múlva visszahívott hogy beszélt valami szerelő haverjával ès hogy biztos cserés már a kettőstömegű ès hogy az mennyibe kerül, de neki tetszik az autó és érdekelné így is. mondtam neki hogy mennyit tudok engedni, mondta hogy még megbeszéli otthon. csak a kettőstömegű adhat ki hangot leállításnál? dízel 287 ezer kilométerrel, és ha nem volt cserélve valószínű hogy tényleg az lehet, de ugye én sem tudom hogy volt e cserélve benne. más alkatrész adhat ki hangot leállításnál amúgy?
jan. 15. 09:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Kuplungszerkezet is lehet, sőt bármi más, ami addig forgott, például generátor szabadonfutó, sőt mivel leállításkor az alapjárati fordulat alá megy a fordulatszám pár pillanatra, még a kipufogó rendszer is berezonálhat, sőt maga a motortest is.
jan. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
jó nagy madárnak akar nézni
jan. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyomd be a kuplungot és állítsd le úgy. Ha nincs hang meg rázkódás akkor kéttömegű vagy kuplungszerkezet, ha marad akkor lehet bármi más.

Egyébként onnantól kezdve hogy talán van egy kis hangja (nem egyértelműen a kéttömegű kalapál alapjáraton), még 10-20 ezret is elmegy mire teljesen letolja a gatyát. Ha csak nem valami pár 100 eft-os autó, nem feltétlenül kellene, hogy nagyon árképző legyen.

Ettől függetlenül 250-300 ezer között már tényleg lehet hangja a gyári lendkeréknek, ha meg nincs, akkor lesz. Aki ilyen km-el vesz kéttömegűvel szerelt autót, annak számolni kell a cserével, ha csak nem volt dokumentálta cserélve 50-100 ezerrel ezelőtt.

jan. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Simán lehet öreg motortartó bakok miatt is.

Nálam a hővédő lemezhez verte oda egy pillanatra a dobot annyira berezonált leállításnál.

jan. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
leállítottuk úgy hogy benyomott kuplunggal, úgy nem zörgött. valószínű igaza volt akkor... de szerintem még elmegy bőven amúgy, 1 millió körüli az autó értéke amúgy
jan. 15. 20:49
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, az lendkerék lesz. 2 olajcserét még elmegy, csak ugye így, az autó értékét figyelembe véve, nem eladható. Legalábbis piaci áron biztosan nem, az autó áránek fele is lehet a javítás.
jan. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!