Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért lazulnak fel a szelepfed...

Miért lazulnak fel a szelepfedel csavarjaim?

Figyelt kérdés
Durván 1000 km alatt fellazulnak a szelepfedel csavarjaim. Egy félig ki is tekeredett. Kartergazam normális,PCV szelepem jól működik,kartergaz cső nincs eltomodve. Próbáltam gyári nyomatékkal is a csavarokat és próbáltam kicsit jobban rahuzni. Egyik sem használt. Tomitest is cseréltem már,de azt szivárgás miatt. Az megszunt.
jan. 15. 22:35
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Kend be egy kis mentrögzítővel. Az szokott segíteni.
jan. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Segitene,de én az okára szeretnék rajonni. Mert nem normális dolog.
jan. 15. 23:59
 3/10 anonim ***** válasza:

Hiába nyitott a motor, azért kis nyomáslengések érik a fedelet, és a motor is bocsájt ki egyéb rezgéseket. A menet lehet, hogy kicsit kopott, és már lazul is meg szépen a csavar.

Vagy helicoil+új csavar vagy beragasztod. Én gyakorlatias ember vagyok, ha amúgy minden más jó akkor nem furkálnám a hengerfejet. Ragaszd be azt jónapot

jan. 16. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A menetrögzítő csak taknyolásra jó, mert hőre old. Ha nyomatékkal megvan húzva és fellazzul, akkor fel kell fúrni, az a biztos.
jan. 16. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kezdjük ott, hogy milyen motorról van szó?
jan. 16. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A legtöbb fellazul a nagy hőingadozás+alu miatt.

Nem kell nézegetni, mennyire szoros, ilyen egyszerű.

1x kell lehúzni rendesen, onnantól már nem kéne eresztenie.

Ha ereszt, máshol van a baj. (nagy kartergáz)

jan. 16. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mondtam hogy nem nagy a kartergaz. Amúgy van motorokhoz menetrogzito,de előbb szeretnék rajonni,mi a baja. Meg ha a tartó bankok ki lennének,és a nagyobb rezonancia miatt kilazulna,azt mondom oke. De egy éve lett az összes cserélve,és szinte érezni se lehet a motor járasat.
jan. 16. 06:26
 8/10 anonim ***** válasza:
Belső fogazású alátét, ilyet tegyél oda ez jó.
jan. 16. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Na arra nem is gondoltam,sima alátét van,dr asszem a gyári belső fogazású. Nagyon köszi a tippet!
jan. 16. 07:18
 10/10 anonim ***** válasza:
#4 Melyik menetrögzítő az ami 70-90 fok környékén lágyul?
jan. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!