Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Voltam megnézni egy 2.0 szívó...

Voltam megnézni egy 2.0 szívó benzines kettes focust, szerintetetek érdemes vele foglalkozni?

Figyelt kérdés

Az autó nagyon egyben van. Látszik, hogy költöttek rá azért rendesen, de a kilóméter dolgozott nála azért….395 ezer van benne. Az autó ghia felszereltségű ülésfűtéks, parkolóradar, kétzónás digitklíma meg minden nyalámságok. Futóműve feszes, nem csörög, nem csattog, nem kopog, viszont egy dolog mellett nem teljesen siklok el, az pedig a kipifogóban található olajszerű akármi( sajna a beindítás után pár percel néztem rá a kipufogóra, és így a kondenzvíz miatt érezhettem úgy hogy az olaj és nem pedig korom, habár én nagyon arra gondolok hogy az olaj) és ebből elég vastagon volt a kipufogóban, nem tudom, hogy ez a rövid távoknak tudható be vagy a motor szétkopottságának. A hideg motor pöccre indult, nem kattogott, nem zakatolt, semmi csúnya hangot nem adott ki, szépen járt a motor. Kartergáz szinte semmi nem volt, még gázadásra sem, de a kipufogóból nagyobb gázadásra álló helyzetben nagyon enyhe feketés füst jött ki, ha az ember nem öszpontosít rá nem is látszódik nagyon, ha az autó mozgásban van egyáltalán nem látszódik. A tulaj elmondása szerint ha csak autópályán közlekedik 140 körüli tempóval akkor 1000 kilóméteren megkajál 6-7deci olajat (szerintem az kicsit sok). A kérdés, hogy érdemes lehet e vele foglalkozni? Vásárlás előtt mindenképp elvinném egy állapotfelmérésre hogy kompressziót mérjenek, stb. Ebben a tulaj is benne van. Ja és első tulajos a kocsi.

Köszi ha elolvastad és szánsz rá időt!



jan. 28. 16:08
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
Majdnem 17.000 km/évre nem lesz jó egy olajfogyasztós autó, folyamatosan töltögetni nem túl szórakoztató. Vagy vegyél egyet olcsón, aztán újíttasd fel a motort vagy jó állapotút vegyél ha csak ennyi pénzed van rá.
jan. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:
Én évente max 15 ezret megyek. Csak nem mindegy hogy úgy veszed az autót hogy zabálja az olajat vagy nálad kezdi el, ha nálad kezdi el akkor az alól nincs menekvés, ha aze előző tulajnál akkor van.
jan. 28. 21:25
 23/36 anonim ***** válasza:
mivan...?
jan. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 A kérdező kommentje:
Kellene valaki aki kiűzi az ördögöt xd
jan. 28. 21:37
 25/36 A kérdező kommentje:
A tulaj elmondásai szerint csak folyamatos autópályázásnál eszi.
jan. 28. 21:43
 26/36 anonim ***** válasza:
Az viszont baromi érdekes mert nekem pont hogy városban zabálja be az 1000km/litert, pályán ez olyan 2000km/l körül van.
jan. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:

"Én 3 éve használom így"


haverom két év alatt jutott el a Durateckel az eszi az olajattól a vegyesben is 2-3 liter/1000km-ig :D

jan. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:
#27 De gondolom az akkor füstöl is már rendesen. El kellene ezt engednem csak a külső meg a belső olyan szinten megfogott, hogy elvakít.
jan. 29. 05:09
 29/36 A kérdező kommentje:
Egyébként az egy létező tény, hogy valakiknek autópályán több olaj elmegy.
jan. 29. 05:10
 30/36 anonim ***** válasza:
#29 Az valószínű szimmeringek miatt eszi, nekem gyűrű bajos, ezért eszi kevésbé pályán, mert végig végáttétben van, és így a legkevesebb a dugattyúmozgás kilométerenként.
jan. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!