Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Osztrák papíros autó, ami ki...

Osztrák papíros autó, ami ki lett vonva forgalomból 2006-ban, vissza lehet magyarországra is akár íratni forgalomba?

Figyelt kérdés
A rendszám, és a forgalmi természetesen le lett adva még akkor, és az a személy akinek a nevén van, már rég két méter mélyen van. Valami ötlet, hogyan lehetne megoldani, mert az autó nagyon szép állapotban van, csak sajna az aktái el lettek annó b@szva. Nekem rokonom volt, ajándékba kaptam tőle, se bontó papír nincs se semmi. Néhány jelentéktelen biztosítási papír meg ez az van, és a számlája is meg van. Valakinek valami ötlete, hogy mit lehet csinálni, hogy az autóval lehessen az úton közlekedni?
jan. 29. 21:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Hajjaj, nem is tudtam, hogy a gyakori most már arról szól, hogy ingyen mondjuk olyanokat, amit szakember megmond pénzért, vagy kiguglizhatnál magadnak. Ilyenkor kérdem én: miért nem guglizod ki magadnak? Akkora az órabéred, hogy erre már nincs erőd? Akkor a bazinagy órabéredből fizess egy szakértőt, hogy segítsen.


Kérdésedre a válasz:

Megvan a papír, hogy te azt ajándékba megkaptad? Akár még életében, akár végrendeletben? EU-n belül nem is nagy macera az átíratás, és neked is két csuklómozdulat utánajárni, na meg vannak vállalkozások is, amik elintézik helyetted. De elég homályosan fogalmazol (ezek után nem is értem, miért is várnál konkrét választ, ha egy kérdést nem tudsz feltenni), hogy néhány "jelentéktelen" biztosítási papír (mennyi a néhány? mennyire aktuálisak? mi számít jelentéktelennek? tessék, csak bizonytalanítod itt az embereket...), meg "ez az van", (helyesen ez-az, és megint semmi konkrétum, tehát hogy válaszoljon az ember, ha te sem tudod, mit kérdezel...)


Szóval nekem az az ötletem, hogy először szedd rendbe a dolgaidat, utána kérdezz, és lehetőleg szakembert, ne itt, de itt is jó, csak tényleg próbálj meg kérdezni. Ami meg csak a naplódat érdekli, azt abba írd bele.

jan. 30. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Adásvételi kell a tulajdonossal és kész . Ausztriában minden eladó autó ki van vonva a forgalomból mint Németországban is és a rendszám sincs rajta mivel a rendszám az a tulajdonosé nem az autóé ezért van az , hogy import kocsikat trailer hozza be vagy import rendszámmal azaz ideiglenes 30 napos rendszámmal hozzák be Magyaroszágra azaz kell egy adása vételi a kocsiról és a régi forgalmiról egy másolat plusz Coc papír vagy mi a bánat és kész lehet honosítani mivel esetedben 17 éve nincs forgalomban így nem honosítási , hanem forgalomba helyezési vizsga kell azaz műszaki és honosítás egyben amin az autónak hibátlannak kell lennie mivel az nkh műszakin utolsó csavarig át nézik
jan. 30. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!