Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy kell használni a manuális...

Hogy kell használni a manuális váltót egy tiptronic váltós autóban?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy 3-as BMW-t vezetek, ami alapvetően automata váltós, de van lehetőség átváltani manuálisra is. Elvileg annyit kell tennem, hogy a kart elfordítanom a D jelnél balra (ez a sport mód), azután fel vagy le, és ekkor átvált manuálisra.

Viszont eddig nem mertem ezt kipróbálni. Mi történik, ha pl. a városban épp 50-nel megyek, amikor átváltok manuálisra? Ebben az autóban nincs pedál, amivel válthatnék, vagyis nem értem, ez hogyan működik.

Ha 50 után csökkentem 30-ra a sebességet a gázpedállal, akkor a manuálisra beállított sebességváltó-karral mit kell csinálnom?



jan. 30. 21:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A kuplung ugyanúgy automatikus. Te csak lökdösöd a váltót, a többit intézi magától.


Nem engedi, hogy hülyeséget csinálj. Ha pl. 120-nál vissza akarsz váltani 2-esbe, azt nem fogja végrehajtani.

jan. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ez megnyugtató, köszönöm! Akkor tulajdonképpen lefulladni sem lehet.
jan. 31. 00:09
 3/3 nemaRendőrség ***** válasza:

Nem lehet lefulladni vele.

De amúgy legnagyobb felesleges funkció a kocsikban ez. Az automata váltó tökéletesen váltogat fel le, akár több fokozatot is ha előzöl.

Céges dsg pályán lazán visszaváltott 140nél 3-asba mikor előzni akartam.


Egy értelme van ténylegesen ennek a módnak:

A hülyegyerekek el tudják vinni kettesben tiltásig, hogy jó zavaró legyen a hangja.

jan. 31. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!