Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Seat toledo 1.6 16V vélemény?

Seat toledo 1.6 16V vélemény?

Figyelt kérdés
első autónak vásárolnék valami szívó benzines japán vagy német autót 800 ezer körül. Amiket eddig nézegettem azok a golfok, skodák, toyoták voltak, viszont láttam, hogy 1.6-os Seat toledo-t, ami ha jól tudom a golf alapjára épül egész jó árban lehet kapni.

febr. 1. 14:48
 1/9 Koaxk Ábel ***** válasza:

Nekem Leonom volt az ami lényegében ugyanez az autó csak hatchback kivitel, azt tudom mondani, hogy az 1,6 szívó motor a minimum motor amivel érdemes egyáltalán ekkora autót venni.


Egyébként a lóerők hiányán kívül imádtam az autót, mert szerintem, korrektül összerakott autó, és komolyabb típushibám nekem nem volt vele.


Később ha találtam volna nem lepusztult Cupra-t belőle, simán visszatértem volna a márkához!


Egyébként az infód jó, a Golf, Bora, Leon, Toledo, Octavia, A3 ezek nagyjából egykutya ebben a korszakban.

febr. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az 1.6-os 16v motor szeret enni, erről jó ha tudsz.

10 litert simán benyel városban, de az a vicc, hogy az 1.4-es motorral sem takarékosabb egy golf lv például.

Jó ez a motor, de nem megy úgy, ahogy azt az ember elvárná ekkora fogyasztás mellett.

Nyilván ha első autót veszel, jó eséllyel nem versenyezni szeretnél, ezért tökéletes választás lehet számodra.

Némi olajfogyasztásra is készülni kell. Alap esetben 2-4dl/1000km, de ha kopottabb a motor, megeheti az 1000km/1L olajat is.

febr. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

még egészen belefér, 15-20 éves autónál nem várom el, hogy minden szempontból jobb legyen. A hahu-n kettőt találtam jónak:

[link]

[link]

Tudom elég nehéz így képről megmondani, de mivel az ország 2 másik felében vannak, ezért jobb lenne kiválasztani az egyiket. Szerintetek melyik jobb így leírás alapján és ránézésről?

febr. 2. 03:19
 4/9 Koaxk Ábel ***** válasza:

Amiket most írok az a JSZP-ről van, hátha egy kis mankó neked a választásban.


Az NBD-491-es az 2015-be került Magyarországra, azóta 1 tualaja volt, óraállás rendben van 238.000+ látszólag, persze attól függ, hogy amikor behozták valóban 167 ezer volt e benne. 2022-ben összetörték, de nem ő volt a károkozó.


A JRM-553 valószínűleg Magyarországi, ami számomra szimpatikusabb, ami nem, hogy forgalmi korlátozásoknál szerepel az "OPCIÓVAL TERHELT" szöveg.

Eddig 3 tulajdonosa volt Sajnos a futott kilométer itt is kb 2013 óta van vezetve akkor volt 155 ezer, 2023-ban 237 ezer.

Ezzel látszlólag azóta nem babráltak. 2019 óta mióta a törés is rögzítve van, azóta nem volt törve az autó.


De ezek kb csak ilyen nyers adatok, semmit nem mond el arról, hogy volt e gazdája az autónak, rohad e stb...


Ennyit tudtam neked segíteni, de ajánlom, hogy ügyfélkapun használd a JSZP-t sok bosszúságtól meg tudod magad óvni!

febr. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, carvertical többet tud annál?
febr. 5. 15:18
 6/9 Koaxk Ábel ***** válasza:
Külföldi autónál akár tudhat többet, hazainál nyilván semmit, bár sokan fikázzák, szóval az sem száz százalék, de szerintem annyit megérhet, hogy ne vegyél anyagi csődöt!
febr. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszi, ment a pipa
febr. 6. 15:36
 8/9 A kérdező kommentje:
Mellesleg szerintetek egy jól kinéző autó? Illetve ennyi pénzért (800 ezer körül) milyen autók jöhetnek szóba?
febr. 6. 22:04
 9/9 Koaxk Ábel ***** válasza:

Nézd nekem előről tetszik ez az autó, meg egyébként abban az időszakban elég jól felszereltek voltak ezek a kocsik.


Nekem Leon-om volt ebből a szériából, imádtam!


Az a forma nekem jobban tetszik, de ha neked a sedan forma tetszik, szerintem alapvetően nem rossz választás.


Sajnos az igaz, amit #2-es válaszoló ír, hogy teljesítményéhez képest, sokat eszik.


Szívem szerint turbós motort ajánlanék, de ebből a korszakból inkább ne.

A VW ekkoriban menő motorja az 1.8T az megy mint a veszedelem, de hülyegyerek autó kategória lett, Seat-ban biztos nem találsz olyat ami nem lerúgott. Tudom, mert már vagy 13 évvel ezelőtt is amikor ilyen motoros első generációs Leon Cupra-t kerestem, szinte csak hulladék volt a piacon.

febr. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!