Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel astra 1.2 16v (VVT) sima...

Opel astra 1.2 16v (VVT) sima ecotech motor hidegen?

Figyelt kérdés

90099 km van benne ebben a pillanatban. Hidegen ha beindítom reggelről szokott ilyen hidrotőke hang lenni. Ez baj? Azt mondják, hogy láncos, meg, hogy hidrotőkés és ez ilyen. Addig megy ez kb még a szívatót leadja (fél perc talán) utánna már befejezte.. Az olajat nem eszi egyáltalán.


Kérlek titeket csak olyan írjon aki vagy opeles szerelő, vagy ugyanilyen autója van.. tudom, itt a 80 éves mamik is szerelővé vállnak egy ilyen kérdésnél..



febr. 7. 05:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha korábban nem csinálta, akkor valószínűleg a lánc kezd csörögni. De azért a láncnak, meg a tőkéknek eléggé eltérő hangja van, szóval így látatlanban nehéz rá bármit mondani, tök mindegy mennyire szakértő valaki. Esetleg legközelebb nyisd fel a motorháztetőt és fülelj közelről, hogy középről jön a hang (tőke), vagy oldalról (lánc).
febr. 7. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom csinálta-e. 280km-t mentem összesen eddig az autóval.
febr. 7. 07:18
 3/6 anonim ***** válasza:

A szűrőházában van egy műanyag nyomásszabályzó, típushiba, van helyett már javított új.

Amikor anno nekem volt ilyenem, én is cseréltem láncot, tőkéket, de semmi változás. Alapjáraton mint egy csapágyas dízel.

Végül már hunyorgott is az olajnyomás-lámpa.

Pedig le lett szedve a karter, csapágycsere, ennek ellenére is.

Végül eladtam fillérekért.

Azóta még fotóról se akarok német benzines szart látni.

febr. 7. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

(Vvt) sima ecotec? Milyen Astra ez?

Ha jól tévedek a "G" és az "L" Astra volt (van) 1.2 motorral.

Tipp: G Astra (bácsi autó) kevés/nem megfelelő olaj cserével tette meg a 90.000km-ert.

Semmiképp nem normális jelenség.

Legelösször egy olaj csere hengst filter szűrőre (gyári) és 5w30 dexos2 minősítésű olajra.

febr. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A tankszellőztető szelep csattog 😅 (fült odatéve)

Tisztán hallható

febr. 15. 15:28
 6/6 anonim válasza:
Hasonló gondom van nekem is.Pár hete vettem G Astra 1,2 ecotec, 106000!!! km.1 hétig jártam vele semmi hangja nem volt.Olajcsere 5w40, azóta reggel az első hidegindítás után 1-2 percig kopog valami. Olajat nem eszi, melegen szépen jár, csendben.Az új olajszűrőt kicseréltük még újabb gyárira, de így is.
febr. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!