Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Minden prémium autó csak egy...

Minden prémium autó csak egy "átcímkézett átlagautó"?

Figyelt kérdés

Bármilyen prémium autóról van kérdés, mindig van egy olyan hozzászólás, hogy "az csak egy átcímkézett Toyota", "az csak egy túlárazott Volkswagen", stb.

Ez azt az érzést kelti, hogy ezeket nem is éri meg megvenni, mert nem jobbak, mint az átlagmárkák. Vagy ez nem igaz?

Van olyan prémium, ami valóban jó és nem csak valaminek a megdrágított változata?

Köszönöm!


febr. 12. 19:05
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Van. Toyota-lexus, nissan-infinity.
febr. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

Én sosem tudom, mit hívtok prémiumnak... De tény, hogy van az a Merci, aminek olyan a futóműve, hogy meg sem érzed 170-nel azt az enyhén ívelő utat, amit egy "normális" japán autóval azért már nem 130-cal veszel be autópályán.

Meg vannak a kényelmi funkciók. Motoroknál a BMW egyértelműen hozza a minőséget - csak legyen is pénzed megfizetni és főképp fenntartani.

Persze normális, napi, közúti használatra szerintem a "prémium" nem ad annyi pluszt, mint amennyivel drágább, főleg amennyivel drágább a hosszútávú fenntartása. De ez személyes vélemény. Abból meg szerintem már kinőtt a társadalom értelmesebbik fele, hogy státuszszimbólum legyen egy autó vagy egy motor.

febr. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 dirtboy ***** válasza:
100%

Ezeket főleg azokra a típusokra mondják amik prémium márkán belül nem a felső kategóriába tartoznak.

pl audi ellen szokták felhozni a vw passat,arteon,vagy skoda superb modelleket mint olcsóbb verzió azonban max A5-ig lehet ezeket vetélytársnak mondani egy 6-os 7-es vagy 8-as audinak már ezek nem vetélytársai pláne nem az S-eseknek. Ugyan ezt el lehet mondani BMW esetében is vagy merciknél.

febr. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem.
febr. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Nem nagyon van Maserati olcsósított verzió.


De amúgy egy palota és egy gettóban a sufni is ugyanabból a téglából épül.

A lexust is a toyota mérnökei tervezik, de kb itt megállt a hasonlóság

febr. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az átlag prolinak minden autó egyforma mert négy kereke van és gurul. Itt ki is merül a szakértelmük.
febr. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Nekem priusom (2011) van, haveromnak lexus ct200h-ja (2012).

Hasonló évjárat stb.

Azon kívül, hogyha az enyémben tönkremegy a kijelző akkor kiírja hogy lexus, semmi hasonlóság nincs, pedig a két kocsi "ugyanazt tudja"


Olyan szinten játék kategória mellette a prius (ami amúgy a toyota nem suv autóinak a csúcsa), hogy az valami vicc. Olyan a futóműve, hogy elalszol benne, ha leállítod a kocsit akkor elviszi tőled a kormányt stb.

Pedig a motor ugyanaz benne, az alkatrésze egy jó része is hasonló. De ami nem, az nagyon nem

febr. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
96%
Ez egy olyan szokásos duma, amivel a kispénzű emberek nyugtatják magukat. Valóban jobb. De meg tudod tapasztalni te is. Csak ülj bele egy hasonló korú Octavia-ba meg Passat-ba és máris látod, ha meg Audi vs. Skoda akkor méginkább.
febr. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy prémiumtól többet kapsz minden téren. Cserébe több gond is lesz vele és értelem szerűen többet kell(ene) költeni rá. De valamit valamiért ezt soha ne felejtsük el. Így hát mindenki eltudja dönteni kinek mi a fontos azt is megértem aki az kell és azt is akinek nem.
febr. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!