Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha már látom a 70es táblát...

Ha már látom a 70es táblát felgyorsíthatok 70re?

Figyelt kérdés

Sziasztok a Lágymányosi (Rákóczi) híd pesti felhajtójánál, ahol van a praktiker majdnem. Ott ki van helyezve egy 70 es tábla, de én már a tábla előtt felgyorsítottam 70-75re.

Számíthatok büntetésre? Vagy ott nem is mérnek?



febr. 13. 06:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%

Ha még nem értem oda a vécéhez, de már látom a vécé kagylót, akkor már beszarhatok?


Na kb. ennyi értelme van ennek a kérdésnek. Ilyen emberek vezetnek autót...

febr. 13. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem kérdezted meg a sofőrt, aki vezetett, mikor a jobbegyből láttad a táblát?
febr. 13. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Sőt, már az is elég, ha rágondolsz a táblára.
febr. 13. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem gondold át, amit kérdeztél, és te magad is rájössz. (A tábla azt jelöli, hogy onnanTÓL annyi a megengedett legmagasabb sebességhatár.)
febr. 13. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Már parkettán mehetsz
febr. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha mértek, akkor számíthatsz.
febr. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ott még akkor is letolnak, ha 100-al mész.

A tábláig 50-el mehetsz max, a gyakorlatban mindenki leszarja

febr. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

#1 Nem, de azért nem főbenjáró bűn, hogy amikor már látom a vécékagylót, fingok egy nagyot. :D

Kérdező, ha mértek, akkor vagy megszívtad, vagy nem. Ha nem mértek, akkor meg mindegy.

febr. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
62%

Amikor kezdő vezető voltam én is akkor kezdtem gyorsítani, amikortól engedélyezték a táblák. Vagy például, amikor már elhagytam egy falut, és újra 90-el lehetett menni. Viszont sokszor kerültem veszélyes helyzetbe, ledudáltak, hirtelen balról előztek, pedig jöttek szemben.


Az én vélemény szerint a gyakorlat az, hogy a tábla előtt már elkezdhetsz gyorsítani, mert a forgalomban részt vevők 90%-a szintén így jár el, és így kevésbé akadályozod a forgalmat. Viszont KRESZ szerint ez nyilván szabálytalan, és bűntetés jár, de én az elmúlt 20 évben nem kaptam ezért bűntetést, ilyen helyeken nem szoktak mérni. (Jellemzően inkább egy tábla után mérnek, hiszen sokan ott is akkor kezdenek el lassítani, holott mire eléred az 50-es táblát már nem mehetsz 70-el.)

febr. 14. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
#9: hazudsz
febr. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!