Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kormányszervó hiba, mi okozhatja?

Kormányszervó hiba, mi okozhatja?

Figyelt kérdés

Hidraulikus kormányszervó van a kocsimban. A hibája az, hogy van hogy jobban rásegít és könnyebb tekerni a kormányt viszont van hogy kicsit nehezebb. Teljesen random, nem lehet következtetni hogy mikor hogyan. Viszont másik hiba ami szintén nem mindig áll fenn és nem is függ a rásegítéstől, hogy teljesen alászedett kormánynál hangot ad mert csúszik a szíj.

Eddig ami még nem lett cserélve a szíjhajtásban az a szíjfeszítő (ami automatikus ezen a modellen) illetve a szervószivattyú. Szervizben annyit mondtak hogy a pontos okát nem lehet megállapítani hanem ki kell legózni az alkatrészek cseréjével.

Szerintetek melyik alkatrész hibája okozhatja a hibajelenséget? A szivattyúnak eléggé húzós az ára így azt cserélném utoljára. Szíjfeszítő ha bedöglik tud ilyet produkálni hogy néha jobban ráfeszít néha kevésbé?



febr. 13. 21:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy szíjfeszítő 4-5 ezer ft max, cseréld ki és majd meglátod hogy jobb lesz vagy nem.
febr. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ja plusz még annyi, korábban benéztem a motortérbe járó motornál és a szíjfeszítő fel-le ugrált kicsit. Nem tudom ez normális-e vagy annak is ixen kellene állnia járó motornál.
febr. 13. 21:29
 3/8 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű a megoldás. Cseppents pár csepp mézet a szíj belső oldalára. Ha ezzel megszűnik a gond, akkor eddig csúszott az ékszíj.

A feszítő nem ugrálhat, ott lehet szakadás van a szíjon, vagy a feszítő rugója eltört.

Az alászedett kormánynál erőlködő szivattyú és furcsa hang az normális, hiszen nem tud tovább nyomni a szivattyú és egy biztonsági szelep kinyit, annak a hangját hallod.

febr. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ja amúgy csúszó szíj.....szivattyúhiba okozhatja hogy csúszik a szíj? Tehát hogy annyira nehéz neki forgatni a szivattyút hogy előbb megcsúszik minthogy forgatni tudja?
febr. 13. 21:53
 5/8 anonim ***** válasza:
Leugrasztod a szíjat, és kézzel könnyen forgathatónak kell lenni a szivattyúnak. Ha akad, akkor rossz. Nemigen tud egyébként elromlani, mert összesen két csillag alakú összeforgó fogaskerék van benne, semmi más alkatrész.
febr. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Első körben le kéne cserélned szervóban az olajat. Egy F Astrával voltam így, hogy szinte nem is volt szervó, aztán 2-3x frisstíve az olajat, szépen helyrejött. Az meg, hogy koppra szedett kormánynál sír a szervo, az nem biztos, hogy a megcsúszó ékszíj adja, vagy, hogy simán csak ilyen, Fordom is csinálta, ezért nem is szabad ott tartani. Lehet, hogy az olajcsere meg is oldja a lobogó ékszíj problémáját, de érdemes volna megnézni azt a feszítőt, esetleg a generátor szabadonfutóját, mert lehet az van beállva, és ez miatt rángatja.
febr. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az olaj cserélve lett, azt elfelejtettem.
febr. 14. 11:12
 8/8 anonim ***** válasza:

Én G Astránál csináltam azt hogy a régi egyébként iszonyatosan koszos olajat amennyire tudtam kiszívtam belőle, öntöttem rá újat, attól már jobb lett, de még nem volt az igazi. Használtam úgy kb 100 km-ert az autót, majd megint leszívtam az olajat amibe azért még volt dzsuva mert 100% osan lehetetlen kiszedni belőle anélkül hogy atomjaira szedjem.

Aztán megint új friss olaj, megint használtam kb 100 km-ert megint olaj le, és újjal feltölt és azzal már szépen jól működött, és kb másfél év után cseréltem, alig volt dzsuvás, és megint bele friss olaj akkor már nem szívtam ki belőle 100 km után, de ettől nekem az a probléma így megszűnt létezni.

A sok dzsuva miatt is lehet az hogy odakerül ami miatt picit nehezíti a szervo dolgát.

febr. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!