Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy 15 éves Suzuki SX4-t (1,6...

Egy 15 éves Suzuki SX4-t (1,6 benzines, 130e km, GLX) érdemes eladni és inkább egy vadiúj autót venni helyette?

Figyelt kérdés
Dilemmában vagyok mert lenne pénzem új, null-kilométeres autóra, de az öreg Suzuki tulajdonképpen nem igazán ad okot rá hogy lecseréljem, egyelőre csak a szokásos szervizekre kell költenem+ akku, gumik, ilyesmik x évente. Közeli melóba járok vele naponta és hétvégi kirándulásokra, plusz évente 1-2x külföldre. Ha lecserélném, csakis valami megbízható hagyományos benzinesre, semmi turbós vagy hibrid nem jöhetne szóba, extrákból is bőven elég annyi ami a GLX felszereltséggel járt anno.

febr. 18. 19:46
A kérdező szavazást indított:
Ha van rá pénzed, érdemes beruházni újba (esetleg kommentbe hogy mibe)
El ne add a Suzukidat, még ha költeni is kell a szervizelésre, 5-10 évig számíthatsz rá hogy jó lesz!
Hagyjuk a szuzukis közhelyeket, ha majd egyszer csak szétesik alattad, magadra vess!
8 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Tuti nem cserélném le, annál tartósabb autó nem nagyon van. Kivisz az téged a világból is. Mi az oka, hogy ilyeneken gondolkodsz? Unalmas, hogy ennyire megbízható?
febr. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

"Ha lecserélném, csakis valami megbízható hagyományos benzinesre, semmi turbós vagy hibrid nem jöhetne szóba"

Ilyet már nem nagyon találsz, de a turbós Suzuki is jó. Ha nem akarsz venni újat, ez még kibír 150- 200.000 km-re nagyobb gond nélkül.

Nem nagyon nyűgös tipus 300.000 km-t simán kibír.

febr. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
#2 Nekem 500.000-et bírt megbontás nélkül, bár csak autópályán volt használva és 15.000-nként megkapta az olajcserét.
febr. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha még ott tartasz, hogy szívóbenzin legyen kézi ablaktekerővel, mert az a jó, ha minél egyszerűbb, akkor ne cseréld le.
febr. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#1

Nem unalmas, de azért egy új autóba átülni se annyira rossz dolog.

---

#4

Mint írtam fentebb, a GLX felszereltség (pld. 4 elektromos ablakemelő, külső tükörállító, ülésfűtés, ESP, automata klíma, rádió+MP3) nekem elegendő, ennél nem szivesen adnám lejjebb, de a kezelőgombok érintőképernyőkre terelését már inkább marketingfogásnak tartom. Tudom hogy sok új funkciót már nem is lehetne máshogy megoldani, de nekem akkor se hiányoznak.

febr. 18. 20:46
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes.
febr. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
61%

Normális autót már nem igazán kapni egyszerű, szívó benzines motorral. Egyébként a turbómotorok és hibridek is tudnak ugyanolyan tartósak lenni.

Viszont ha az öreg Suzuki kielégíti az igényeidet, akkor tök fölösleges lecserélni. Az új autód többet veszít az értékéből egy év alatt, mint amennyit a mostani autód ér.

febr. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Találsz még "egyszerű" motort új autónál, mert pl a hyundainak van még mpi. A gond az hogy hiába lenne egyszerű, akkor is euro 6os.

Ez pedig hosszú távon nem sajnos válik az előnyére. De neked van rá, akkor igazából nem gond.

febr. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#8

„...a hyundainak van még mpi. A gond az hogy hiába lenne egyszerű, akkor is euro 6os. Ez pedig hosszú távon nem sajnos válik az előnyére”


Ezt kifejtenéd bővebben, ha kérhetem? Mi jelentősége van az euro6-os környezetvédelmi besorolásnak hosszútávon?

febr. 18. 21:58
 10/12 anonim ***** válasza:
Hát mondjuk egy euró 4es-hez az, hogy sokkal több a szenzor/elektronika. Mivel nagyon fontos a keverréképzés minősége a károsanyag kibocsátása miatt. De nem minden gyártó egyformán oldja meg ezt a normát. De euro 6nál nem ritka a 4 lambdaszonda például.
febr. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!