Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Németországban mennyit lehet...

Németországban mennyit lehet alkudni egy 25 ezer eurós elektromos autóból?

Figyelt kérdés
Tesla Model 3, 100 ezer kilométeres. 25 ezerért hirdetik, de tele a piac hasonló áron. 23 ezret bemondok (tudok németül) akkor elzavarnak? Vagy lehet alkudni? 24 ezerért többet nem adnék érte.
febr. 18. 20:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Sok mindentől függ,egy magán jobban enged kétezret.Kereskedő még nem fog ennyit engedni inkább álljon még a placcon,hacsak nem régóta árulják.
febr. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy hogy gondolod az bemondást? Odautazol, akkor megtekintés közben esélyes lehet.

De a németek nem szeretik, amikor a kelet-európai meg albán suttyók már telefonban jönnek hogy "was letzde Breis Schef?".

febr. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Németországban mind a 25 ezret le lehet. Ott másképp mennek a dolgok, mint nálunk.
febr. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Lehet alkudni. Mi mindegyik autónkat így vettük. Egy 2020as ford focus ami a mostani, ez 31ezerre volt kiírva. mondtuk a kereskedőnek (nem magán!), ne vicceljen már, tele a piac ilyen autókkal, meg a kalkulátorok szerint is túlárazott. 25ezerért hoztuk el úgy, hogy beszámolta 2ezerért a régi 2011es TDCI focusunkat. Nyugodtan alkudhatsz, de szerintem pont magánnál nehezebb. A kereskedő tele van autókkal, ha évekig a nyakán áll, az neki sem jó. Én náluk mindig jobban tudok alkudni.
febr. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kereskedőnél nézek! Személyesen mennék ki, tudok németül.
febr. 19. 08:55
 6/9 anonim ***** válasza:
ha tudsz az jó, mert akkor jobban megy, mint hebegve-habogva. én 2014ben úgy vettem egy relative jo citroen zx-et, hogy 1200-re volt kiírva, mondom a töröknek, annyi pénzem nincs, de 600ért viszem. elkezdett röhögni. azt kollegámmal mentünk ki a kapun, azt utánnunk kiabált, jó lesz csak vigyük :D
febr. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6 egy szabály: töröktől csak dönert, spanyoltól csak sangriát.


Törököket ebből a szempontból nem kedvelem, mert mindenkit totál hülyének akarnak nézni. Ha odamész egy 2000-3000 euró közti autóva, hogy el akarod adni, akkor ad 800-at.


Meg mindenféle hibás tekert órás vackot akarnak az emberre több ezer euróért rásózni, mert azt hiszik úgysem veszed észre. Persze vannak kivételek.

febr. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem csak a török ilyen sumák... a német is ugyanez. Egy VW golfot egy német csávótól vettük kereskedésből, de úgy világolt, meg hantázott, mint a vizfolyás... Én vettem már marha jó autót töröktől, meg szart is némettől. Szóval nem csak a török akar hülyének nézni, hanem kb mindenki.
febr. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Nem csak a török ilyen sumák..."


Nem hát. Az albán még meg is fenyegetett, amikor kiröhögtem, hogy az alkatrészárban 2000-3000-et érő (tökéletes bőrülések, miegymás) autóra akart adni 800 eurót.


Egyébként nem mondtam, hogy a német szent, de legalább arra ad, hogy ne a lötyögő kerekű átrohadt autót sózza rád, aminek a kettös tömegűje is ráz, aztán még mondja, hogy nem is érti, mi a bajod az autóval, hisz a motor pöccre indult, meg van rá 2 év műszaki.


Egyébként németeknél 2:1 volt a tapasztalatom. Az első elsózta az autót egy hiba miatt, amit nem talált. Komoly is lehetett volna, de csak egy hajszál repedés volt a hűtőn, amit én is 1,5 év után találtam meg, a szervizek meg csak hümmögtek. A legjobb autóm volt.


A második valamilyen szinten átvert, viszont mondta, hogy adért adja el, mert hát eljött az idő. Tényleg eljött, én voltam bajfék. A harmadikkal eddig semmi bajom.


Még orosz kereskedőtől vettem egy "igáslovat", az őszinte volt. A korábbi sérülés látszott rajta, puritán volt, még a 70 éves első tulaj nevérőlvettem meg. 100 ezret mentem vele, csak a kopó alkatrészeket kérte.


Ezekkel szemben a törökök:

1. 150 km autózás, automata autó, jajj lemerült az akksi, még a garázsból sem lehetett kihozni. Gyertek vissz, majd szólok, ha beindítottuk.

Haverom ragaszkodott hozzá, 1 hét múlva mentünk próbaútra, emberünk erőltetetten hímestojás-módra vezetett, nehezen akarta átadni. A padló alatte tele volt tömítőgyűrőkkel meg csavarokkal. Szerinted?


2. Olcsó autó, szétrohadva, minden lóg, nem érti miért nem kell, hisz indul + 2 évig "nem kell hozzányólni".


3. Autó nem néz ki rosszul, indul, hangja szép, pár hólyag van már. Kilométer egyértelműen tekert, az egész bele 3-szok kopottabb 120 ezer km-nél, mint az én öregem 260-nál. A középső LCD, ami nélkül semmi sem állítható, nem megy. "Nem megy? Nem is tudtam. Hol megy, hol nem... ki tudja" volt a reakció.

febr. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!