Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autóhasználat nagyságrendil...

Az autóhasználat nagyságrendileg mekkora részben indokolt illetve luxus?

Figyelt kérdés
Indokolt, ha pl. mozgássérült személy, gyereket visz suliba, melóhelyre jár, de nincs busz stb., illetve luxus, ha pl. egyedül megy, mert ne kelljen busszal mennie, anyagilag megengedheti stb..
febr. 21. 15:24
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
53%
Amíg lakatos hozéarmando is kocsival addig ez nem luxus.
febr. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

Amíg te szabod a definíciókat, addig nincs értelme erről beszélgetni. Most ha én luxusnak hívok minden ételt, ami drágább egy szelet zsíroskenyérnél, akkor te luxusnak fogod hívni a vajas pirítóst? Ennek így nem sok értelme van.


Nem, attól még nem lesz luxus, mert valaki egyedül utazik. Többedmagával is buszozhat az ember, szóval ettől még nem változik semmi. Megengedni magának... egy kis pici városi szívóbenzines autó semmibe sem kerül, ha meg netán behány és kiadóssá válik, akkor el lehet adni, de amíg megy, addig fillérekből kihozható. Meg hát ha van is tömegközlekedés, oké, de az, hogy az anyuka 2+ kisgyerekkel/csecsemővel nem száll fel a buszra, az nem luxus, hanem kényelem. Nem minden luxus, ami kényelem. Itt megint hozhatnék zsíroskenyeres példát, hogy ezt szemléltessem. Otthon ágyban alszol, vagy a földön? Ágyban? Az is kényelem, akkor te is luxusban élsz?


Úgyhogy ennek a témának az előfeltétele az, hogy nem írod át kényed-kedved szerint a játékszabályokat annak érdekében, hogy automatice a te véleményed érvényesüljön.

febr. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
Újabb tipikus proli kérdést olvashattunk ahol minden luxus ami több mint amennyit a buszos proli megengedhet magának... :D
febr. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Az autók átlag életkora 16 év. Vagy a nosztalgia hajtja az autótulajdonosokat, vagy a pénztelenség. Szerintem az utóbbi.
febr. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
2: Ezt írtam is, nem tudom, te mit olvastál. Én azt írtam, hogy ha gyereket viszel és munkába mész, meg 5 tonna cementet viszel, azt érthető, hogy nem busszal viszi valaki, az a luxus, ha olyan helyre megy valaki, ahova busszal 10 perccel később érne oda, de derogál neki a többi emberrel együtt utazni, és inkább viteti magát egy 2 tonnás kocsival egymaga, miközben okádja a füstöt és még a forgalmat is növeli. Remélem, így már érthető a 2 kategória.
febr. 21. 19:10
 6/30 anonim ***** válasza:
#5 Érthető volt eddig is. Ezért szóltam le. Mert még mindig ott vagy leragadva, hogy neked nem tetszik valami, ezért úgy ferdíted a valóságot, hogy úgy tűnjön, hogy a véleményed az egy igazság. Nem az.
febr. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:

"Ezt írtam is, nem tudom, te mit olvastál"


Azt nem értem te mit olvastál amikor elolvastad 2-es hozzászólását. Hiszen egyértelműen leírja a tényeket, semmi értelme erről beszélgetni annak tudatában, hogy te szabod meg a definíció fogalmát. Te szabod meg a luxus fogalmát.

febr. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:

Az, hogy valaki 5 percet autózik mert nem akar 15 percet buszozni az nem luxus. Az, hogy valakinek "derogál" másokkal utazni attól sem lesz luxus.


Onnantól, hogy nem vagy tisztában a luxus fogalmával, csak személyes sértettséged kifejezésére szolgál, nincs értelme a kérdésednek.

febr. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
Az autó minden esetben luxus, nagyon kevés esetben létszükséglet. Mondom ezt beteges autómániásként (6 autóm van jelenleg is). Luxus hobbi ez is amit én csinálok.
febr. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
#9 Egyik részével sem értek egyet. Az első részével azért, mert mint #2-ben kifejtettem, nem minden luxus, ami kényelem. A másodikkal pedig azért, mert neked az hobbi. A legtöbb hobbi drága mulatság. Még azok a hobbik, amiket relatív olcsón el lehet kezdeni, azok is gyorsan kiadóssá válnak, ha komolyabban belemélyedik az ember. Márpedig hobbi mindenkinek kell, sőt, kifejezetten fontos, hogy legyen. Ennek folytán én abszolút nem nevezném luxusnak. Fontos szerepe van a kiegyensúlyozott életben, mentális és fizikai egészségben, hogy az embernek legyen valami kikapcsolódása és én abszolút nem hívnám luxusnak azt, hogy ha valaki nem akar egy állandóan munkától görcsölő, állandóan feszült idegroncs lenni. Az lenne a luxus, hogy nem akarunk idegroncsok lenni? Aki nem idegroncs, az luxusban él? Na ez aztán már tényleg túlzás...
febr. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!