Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Házastársak között kell...

Házastársak között kell papír, ha nem az vezeti az autót, akinek a nevén van?

Figyelt kérdés
A férjem nevén van az autó, de mivel ő kap cégest, a sajátot mostantól én fogom használni. (nem kizárólagosan, azért ő is fogja). Tudom, hogy alapesetben, ha valakinek odaadja a tulaj az autót, kell róla papír, de így házastársak között is szükséges? (én csak rövid 2-3 km-es távokra fogom használni otthon-ovi-iskola útvonalon)
febr. 22. 11:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem kell túlzásba vinni a jogászkodást.

Én biztos nem írnék róla papírt.

febr. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem kell.
febr. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem kell semmilyen papír, én évek óta a párom autójával járok, és mivel nem vettük fel egymás nevét így mintha egy "idegen" autóját vezetném. Soha nem kérdezte meg a rendőr, hogy ez kinek az autója.
febr. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Attól nem kell papír, mert más használja.
febr. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
4#amúgy ez nem igaz.... Egy vadidegennek kölcsönadod, papírok nèlkül az első dolga az hogy 6 megyèn átmegy autópályán matrica nèlkül, meg az összes trafi lekapja, azèrt lehet gond..... De elèg ha vèletlen meghúzza.... Persze azèrt megválogatjuk hogy ki vezetheti.... Nekem pl anyóssal van papír, mert így tudom a benzint elszámolni...
febr. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
SOHA nem írtunk semmiféle ilyen papírt, pedig elég sok ember autóját vezettem már. :D
febr. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem kell papir. Vezettem már más autojat parszor. Ha a rendor megallit akkor nem fog kotozkodni ez miatt. Ha megis akkor felhivja a parod hogy a kocsit odaadta e vagy elloptad :D
febr. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy milyen a viszonyotok.
febr. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
#5 Jogi értelemben mondtam. Nyilván egyéb okok miatt kellhet, de jogilag nem. Ha jól értelmezem, kérdező a jogi oldalát kérdezte.
febr. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
#5 Nem vadidegennek van oda adva az autó, csak a sofőr és az autó papírjai között nincs semmi összefüggés. És ez a tény igazoltatáskor soha szóba nem került. De ha bünti lenne, azt azért nekem kéne fizetnem, mert nagyon nem vagyunk idegenek.
febr. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!