Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha gyűrűzni kell egy 6 hengere...

Ha gyűrűzni kell egy 6 hengeres motort akkor elkerülhetetlen a síkolás, stb. gépműhelymunka?

Figyelt kérdés

Eszi az olajat így felmerült a szelepszárszimmeringek cseréje meg a dugattyú gyűrűk cseréje.


Viszont a gépműhely lenne ami nagyon megnyomná az is így is magas kalkulációt.


febr. 27. 15:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%
Hm...
febr. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Semmi sem kötelező. Ha van kedved lutrizni, hogy utána is szar lesz, akkor nem kell gépműhely.
febr. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Két hengerfej síkolása megnyomja a költségeket? 🤔

Mert a komplett felújítás azt megértem szelepek, vezetők, szimeringek, +becsiszolás az húzós lehet.

febr. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
800 ezret mondott a szerelőm a gépműhelyre pluszba és azt mondta, ha bevállalom anélkül akkor jó lehet úgy is. De akkor derül ki pontosan ha már kivette és szétszedte motort.
febr. 27. 15:44
 5/20 anonim válasza:
6 henger BMW?
febr. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
60%
Mi az anyám kerül 800k-ba a hengerfejsíkoláson? nekem asszem 35 volt a hengerfejfelújítás. a gyűrűket, csapágyakat kicseréltem magam. azóta is megy a gép.
febr. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

@5


Igen 6 hengeres BMW


@6


Előző autómban is volt "motorfelújítás" bár régebben is volt meg az csak Suzuki volt , de nekem is meg volt 400 ezerből kb. kompletten , most lassan közelebb lenne ez a 2 millióhoz mint az 1 -hez.

febr. 27. 17:03
 8/20 anonim ***** válasza:
Mennyi olajat eszik?
febr. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Városi használatban "gyorsulgatás" nélkül kb. 1 litert 500-600 km-n


Ha kimegyek országútra és van benne pár pörgősebb előzés és nem arra figyelek, hogy minél alacsonyabb legyen a fordulatszám akkor egy Budapest - Győrnél felöntöm olajjal induláskor , aztán Győrben, aztán visszaérve Pesten is.


Ha meg kicsit baromkodok és pörgetem a motort autópálya tempó mellett akkor 50 km és mehet bele 1 liter.


Olajfogyasztáson kívül rendben van az autó, semmi más tünete nincs, se teljesítmény csökkenés se semmi, viszont egyre romlik az olajfogyasztása, illetve nem akarom megvárni, hogy a katalizátorokat vagy a motort kinyírja.

febr. 27. 17:17
 10/20 anonim ***** válasza:
#7 kb egy százasba fájt a motorfelújításom kb 3 éve... 35 volt a hengerfej felújítás, a többi meg alkatrészáron, és megcsináltam magam. :)
febr. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!