Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gáz elvételnél enyhén bekopog...

Gáz elvételnél enyhén bekopog valami a motortérben, borítékolható a főtengely csapágy kopása?

Figyelt kérdés
Ha nyomom a gázt akkor semmi, gázelvéteonél viszont valami kicsit kopog, ez bent az autóban nem igen hallatszódik csak kint. Valószínűsíthető a főtengely csapágy kopása?

márc. 8. 21:48
1 2 3
 11/24 Szolovjov ***** válasza:
A főtengely és hajtókar csapágy kopását célszerű ellenőrizni oly módon, hogy az oljaszűrőt szétvégod olajcserekor és megnézed mennyi és mekkora szemcsenagyságú csapágyfém rakódott le benne. Szétvágni nem flex-szel kell, mert az forgácsol. Lehet erre a célra kapni célszerszámot.
márc. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy most volt olajcserén. Lehet jobb lesz ha elkezdek gyűjteni egy generálra. Mondjuk ez épp nem olyan jó, mivel kb 3 hete vettem az autót.
márc. 9. 14:58
 13/24 anonim ***** válasza:

Semmi köze a főtengely csapágyakhoz, amiatt ne is aggódj.

Mondanám hogy vezérműlánc de ha jól tudom az szíjjas motor (bár a szíj is csinálhat hangot).

A tartóbakot úgy meg tudod nézni hogy üresben a motortérből jól odahúzol neki és elengeded a gázt. Ha ezt oda vissza csinálod a motornak csak minimálisat szabad előre hátra mozdulnia.

Vagy amúgy hajtás is lehet pl váltó csapágyak, keréksapágyak, stb.

márc. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
A motortartót kizárnám szerintem, mert nem látom hogy mozogna a motor. A kopogás meg álló üres helyzetben is jelen van. Lehet én izgulok rá nagyon a dologra.
márc. 9. 21:48
 15/24 anonim ***** válasza:
A kopogás jelen van akkor is, ha kinyomod a kuplungpedált? Levett hosszbordás szíjjal is meg lehetne próbálni. Ha használtad eleget hozzá, és meg tudtad figyelni, akkor csak hideg motornál csinálja és elhalkul ahogy bemelegszik, vagy melegen is ugyanúgy?
márc. 10. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Kinyomott kuplungnál is csinálja. A hosszbordás szíj nem túl rég lett cserélve ez látszik is rajta. Melegen is csinálja, de mondom csak gázelvételnél, aztán alapjáratra szépen kitisztul a hangja.
márc. 10. 06:47
 17/24 anonim ***** válasza:
Nem arról beszélek, hogy volt cserélve, le kellene venni és úgy meghallgatni. Ha eltűnik a hang, akkor lehet tovább menni pl generátor ellenőrzéssel.
márc. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Hát majd valószínű viszem szerelőhöz. Bár szerintem ha generátor vagy valami ilyen lenne akkor az mindig csinálná, nem csak gázelvételnél.
márc. 10. 09:50
 19/24 anonim ***** válasza:
Generátor szabadonfutó szíjtárcsája amire gondolok itt például. A motor lassul, a generátor meg pörögne tovább, erre jó (és így nem rángatja a szíjat).
márc. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Hát majd megnézetem valakivel. Köszi a válaszokat!
márc. 10. 11:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!