Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Manapság egyre jobban összehúz...

Manapság egyre jobban összehúzzák a benzin- illetve dízelmotorok tulajdonságait?

Figyelt kérdés

Eddig a német autóknál vettem észre, hogy a mai új autóknál a benzin illetve dízelmotorral szerelt modellek között alig van különbség menettulajdonságokban. Összehasonlításnak itt vannak például a BMW 520i (B48) és 520d (B47) modellek:

-Lökettérfogat (ccm): 1998 vs 1995

-Teljesítmény (lóerő): 184 vs 190

-Nyomaték (Nm): 290 vs 400

-Gyorsulás 0-100 (másodperc): 7.8 vs 7.5

-Fogyasztás vegyesen (liter/100km): 5.4 vs 4.1


Régebben sokkal nagyobb különbségek voltak egy azonos köbcentis benzin- illetve dízelmotor között.

Ennyit számít az hogy mindenre turbót tesznek illetve hogy elektronikusan széles sávban lehet konfigurálni a motorvezérlőt?



márc. 9. 20:56
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Továbbá ez miért előnyös, hogy egyre jobban hasonlóak a tulajdonságaik?
márc. 9. 20:57
 2/13 anonim ***** válasza:
83%

Igen, a turbó csodákra képes.

Az az előny benne, hogy így többen meg tudják találni a számításaikat

márc. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
#3 Gondolom korábban a dízelnél is a turbó adott hozzá sokat, nélküle a dízel is lomha technika lenne.
márc. 9. 21:52
 4/13 anonim ***** válasza:
63%
Azért a nyomaték között elég nagy különbség van, illetve a tapasztalatok alapján a valós fogyasztásban ennél jóval nagyobb különbség lesz benzines és a dízel között (arról nem is beszélve, hogy ilyen kevés fogyasztást a valóságban sose lesz egyiknél sem).
márc. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Turbo, közvetlen befecskendezés. Szerintem tök egyértelmű, hogy mi ennek az előnye. Nagyobb erő, jobb vezethetőség, jobb hatásfok. Én már biztos nem vennék dízelt, amikor ilyen benzinmotorok vannak.
márc. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
37%
Azok a kamu fogyasztási adatok 😅😅😅
márc. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
#6 Nem kamu, valós, ezeket az adatokat Youtube tesztekből vettem.
márc. 10. 08:58
 8/13 anonim ***** válasza:
60%
Megetetik veled ezeket a marhaságokat, kattintás vadászok ezek is.
márc. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
#8 A videón látszik hogy tempomat sík terepen, nullázzák a fogyasztásmérőt és hogy mit mutat.
márc. 10. 10:02
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Látom hiszel még a mesékben...
márc. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!