Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tényleg kell árat írni az...

Tényleg kell árat írni az adás-vételi szerződésre? Régen nem kellett.

Figyelt kérdés
2010. okt. 25. 22:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Kell. Régen is kellett. Az adásvételi szerződés kötelező kelléke az ár.
2010. okt. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Kell és 4! példányban kell kitölteni, 2 marad az eladónál, 2-t kapsz te mint vevő. Keress rá az újfajta szerződésre a neten, mert a régi már nem felel meg, nem fogják elfogadni a kocs átírásakor!
2010. okt. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem kell!! Régen se kellett és most se kell!! Egy vonallal kihúzod és annyi.. Attól, hogy van benn hely az árnak attól még nem kell beleírni..


Itt vannak az új adásvételi kötelező tartalmi elemei:


[link]

2010. okt. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az a szerződés, amelyben a vételár egy vonallal ki van húzva, az ajándékozási szerződésnek értendő, hiszen a vételár értéke nem jelzett, ebből következően valószínűleg nincs is (ha egy vonallal van kihúzva, akkor ez "egyértelmű").

Ajándékozás esetén a megajándékozott az ajándékozás illetékét is köteles megfizetni. Tehát csak óvatosan azzal a vonalhuzigálással, mert egy ellenőrzésnél vagy egy vagyonosodási vizsgálatnál ennek súlyos (pénzben elég nagy számmal kifejezhető) következményei lesznek!!

2010. okt. 27. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egy szerződést soha nem a címe, hanem a tartalma dönti el, és ha nincs kölcsönösség a szerződésben (azaz pl. én adok egy autót, te adsz érte 500.000 Ft-ot), akkor az bizony ajándékozási szerződés!
2010. okt. 27. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Pontosan 23 autót/motort adtam el és vettem eddig, szóval nem ma kezdtem.. Ezeknek több mint a fele mondta, hogy akkor árat nem írunk jó?? :D Mondom hogyne lenne jó.. Tőlem az írtok amit akartok. Ha a kihúzás nem tetszik akkor beleírjátok, hogy "kialkudott".
2010. okt. 27. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!