Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha volt egy csavar a gumiban,...

Ha volt egy csavar a gumiban, de nem szúrta át, kihúzva sem ereszt, akkor kell vele bármit tennem?

Figyelt kérdés

Bal hátsó abroncsban volt egy kicsi, 15 mm hosszú, 2-3 mm átmérőjű facsavar. Két blokk között a mintaárokba fúródott be. Mivel 1 hónapos a gumi, még 9 mm-es a profilja, ez távtartóként funkcionálva, csak a csavar hegye tudott befúródni. (Remélem érthető...) És nem is pont sugárirányban, hanem ferdén. Valószínűleg ez volt a szerencsém és nem szúrhatta át teljesen a gumit. Kihúztam. Nem ereszt. Habos vízzel is néztem, meg napok elteltével nyomás alapján is.

Ilyenkor kell vele a továbbiakban foglalkozni, gumishoz vinni? Vagy mivel nem szúrta át, nincs vele teendő? Eddig még nem jártam így...


márc. 17. 08:01
 1/4 anonim ***** válasza:
29%
Azt írtad, hogy az árokba fúródott bele, úgyhogy tök mindegy, hogy 9mm vagy 2mm, új vagy 10 éves. Ha 15mm hosszú, árokba fúródott és nem ütötte át, akkor az kb. a szerencsével egyenlő. Nem tud vele a gumis mit kezdeni, amíg nincs tényleges defekt, viszont ott annyira vékony az anyag, hogy biztos, hogy rövid időn belül ereszteni fog.
márc. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz vele.
márc. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

"Azt írtad, hogy az árokba fúródott bele, úgyhogy tök mindegy, hogy 9mm vagy 2mm..."


Sajnálom, hogy nem sikerül elég érthetően leírnom. Pont hogy nem mindegy! Ha 2 mm a profil, akkor 7 mm-rel beljebb megy a csavar, tuti, hogy átszúrja.

márc. 17. 10:44
 4/4 anonim ***** válasza:
Használd. Néha nézz rá (nyomás, plusz vizuálisan a csavar helye ne legyen pl puklis, de az úgyis rázna).
márc. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!