Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért csökken, ingadozik az...

TZoli4 kérdése:

Miért csökken, ingadozik az alapjárat ha felkapcsolom a tompítottat, vagy a fűtést?

Figyelt kérdés

Én generátorra, illetve rossz beállítására gyanakszom mert nemrég volt egy motorfelújítás és azóta van ez a probléma vagy pedig gyújtótekercsre, aminek a tengelye picit kotyog de nem vészes.

Autó 1998 VW Polo 6N1 1.4



márc. 17. 17:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Valami jeladó nem jó, rossz keverék alapjáraton, lambda szonda, stb.

Elrakott, átugrott vezérlés?

Ingadozó alapjáratnál a motorvezérlő korrigál.

Rengeteg hibaforrása van ennek. :(

márc. 18. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1. Kizárt hogy a vezérlés átugrott volna.

Mert aztán ha nincs felkapcsolva akkor meg jó???

Legalább gondolkoznál már egy kicsit!!!

márc. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mert alapjáraton nem tölt annyira intenzíven a generátor, és az akksit terheled, így nem elég jó a gyújtás. Próbáld ki kicsit pörgetve a motort. Ilyen régi autóknál az is tök alap, hogy egy intenzívebb gyorsulást igénylő előzés előtt kikapcsolod a klímát, vagy hogy indítás után amíg nem melegszik be a motor, nem megy rendesen a hűtés-fűtés. Nem vicc.
márc. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Találtam egy szerelőt, annyit mondott csinált egy alapbeállítást, és megoldódott, az alapjárat mostmár nem rottyan meg mikor tompítottat kapcsolok meg fűtést, vajon mit érthetett alapbeállítás alatt?
márc. 21. 04:42
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát, nem ismerem a konkrét motort. Én régimen karbiszinkron, szelephézag-állítás (ez a drága mulatság) sokat tud segíteni, ha időszerű, de az is lehet, hogy épp csak az alapjárati fordulatszámot állította kicsit magasabbra.
márc. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!