Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Cserélnétek vagy szerviz?

Cserélnétek vagy szerviz?

Figyelt kérdés

Van egy Astra F szedánunk ami 10 éve van a családban. Mindig vigyázva volt rá. Nem full fapad, klíma is van, tetőablak, elektromos ablakok, 6 hangszóró ami ráadásul ki lett cserélve elég drágákra 2 éve és olcsó-közepes új autókat megszégyenítően szépen szól, magyarul amit kell tudnia számomra egy hétköznapi rohangálós autónak azt továbbra is tudja.


Ráadásul az autó egy csoda, mert 1.4 Ecotec (még a legkorábbiak egyike 1996-ból), mégsem eszik olajat, 10 ezrenként két csere között fogy belőle 2-3 deci összesen és ez már sok éve így van változatlanul.


Viszont most hirtelen kellene költeni rá annyit, amennyit ér. Vagy többet. És májusban jár le a műszaki, tehát most vagy soha.


1) Feleségem találkozott egy vaddisznóval, csak esztétikai kár keletkezett, de az van, és annál igényesebbek vagyunk hogy így maradjon. Jobb első sárvédőelem, lökhárító cserélendő, mert meghorpadtak-megrepedtek. Még egyben van de ocsmány. Fehér az autó szóval van cseredarab amit nem kell fényezni sem, de így is egy 100 körül biztos lesz mire felkerül.

2) Műszaki jön, és hiába volt élete nagy részében garázsban most már elkezdett barnulni több helyen. Küszöbök végei már erősen barnulnak az ívek alján, hátsó ívek pörsenésekkel teli, bal küszöbnek az eleje is megindult már. Alja amúgy szép, aknáról néztük nemrég szerelővel. Nincs karosszérialakatos ismerősöm, ha lenne is ez szerintem küszöbök és ívek csere, 200 alatt kötve hiszem hogy megáll, és akkor még fényezni kell, alvázvédeni kell. 300 ha szerencsénk van, de emberem erre továbbra sincs.

3) Futóműben egyszerre sok minden adja meg magát éppen, gátlók elöl-hátul csereérettek, lengőkarok is kellenének, szilentek több helyen gatyán vannak. Oda is kéne még legalább egy 200 ezer forintos szerviz.


Magyarán most az van, hogy a műszakin így már nem megy át - legalább a futóművel és a rozsdával foglalkozni kell szerintem, bár lyukasnak még sehol nem lyukas -, ha mindent meg akarunk csinálni az egy ennél jobb használt autó ára, szerintem 1 millió körül kellene kalkulálni mire patika, másnak meg nem látom értelmét.

Viszont akkor már gyanítom hogy további sok évig autó marad.


Ti ráköltenétek abban a tudatban, hogy utána egy nagyon egyben lévő autótok maradna ami alapvetően egy bombabiztos típus nagyon olcsó fenntartással (az utóbbi 10 évben összesen nem kellett feleennyit sem költeni rá, pedig járt szervizbe 10 ezer kilométerenként szigorúan és mindig át lett nézetve), vagy néznétek valami mást?

Már csak azért sincs kedvem eladni mert előre tudom, hogy milyen típusú emberek jelentkeznének érte...



márc. 18. 17:43
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
35%

Tehát valójában van egy törött, lelakott, rohadó hulladékod.

Sajnos ez így bukó mindenképpen.

Azt kell mérlegelni mennyi pénz van jobb autóra, vagyis inkább mennyit vagy hajlandó rákölteni. Ilyen igénytelenség mellett (nem pejoratív értelemben véve) én a biztonságot hoznám fel még. Kilakatolod, de attól még alatta rohad, 2 év múlva ledobja a festéket újra. Biztonság nulla, van benne talán 2 légzsák? ABS? Bármi történik és ottmaradtok. Ha gyerek is van, akkor meg pláne. 2-3 millióért lehet venni értelmesebb autót, és nem kell elverned egy halom pénzt akkor feleslegesen érzetre.

márc. 19. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
@8, köszi! Igazából én egyáltalán nem vagyok oda az Opelekért, ez az Astra F is csak azért került hozzám 8 éve, mert édesapám lecserélte egy újabb dízel autóra nekem meg pont kellett egy kocsi. Inkább a japán vonalat kedvelem.
márc. 19. 13:58
 13/15 A kérdező kommentje:

Én is egyetértek abban mindenkivel, hogy 300 ezret érő autóra 1 milliót rákölteni bőven kimeríti a gazdasági totálkár fogalmát, és ez az összes soha nem fog megtérülni. A következők miatt gondolkozom rajta mégis:


- 120 ezer kilométer van az autóban. Már szinte hallom: "Tekeeeert", "jaj de hülye vagy az lehetetlen": 10 éve van nálunk, előtte is ismerősnél volt, tehát nem lehetséges hanem biztos, és ez tetten érhető a beltéren is, külsőn is az említett hibákat leszámítva.

- A felsorolt hibákon kívül nem lehet belekötni. Egy csepp olaj nem szivárog sehol mert mindig cserélve lett aminek kellett lennie, a belteréből enni lehet, még a tetőkárpit is gyárinál kellemesebb anyaggal újra lett húzva régebben, amikor kezdett lógni, mindig patyolaton volt tartva és garázsban volt újkorától, csak az utóbbi 3 évben van utcán, mert amúgy van egy másik autónk is mellette ami többet ér, és elfoglalta a jó helyet. Szükség van kettőre, mert feleségemnek is és nekem is szükséges.

- Minden baromi olcsó hozzá. Szerintem maximum Suzuki Swift tud vetekedni ezzel a fenntartási költséggel, annál viszont kényelmesebb és nagyobb autó.

- Viccesnek tűnhet, de én imádom hogy mennyire jól elbánik a magyar utakkal. Sajnos a környéken ahol lakom különösen borzalmas utak vannak, legtöbb ismerősöm modernebb vagy kevésbé modern más típusú autóiban - és a cégesekben is, amik régebben nálam voltak - szétrázza mindened, ez meg úgy megy át rajta mintha ott se lenne. Még így rossz futóművel is.


De a legfőbb ok, hogy sorra látom ismerősöknél, hogy 1-1 időszakos szerviznél nem is olyan drága modernebb autókon simán beleszaladnak olyan többszázezres számlákba, amik nem is valami nagyon komoly probléma javítására lettek kiállítva. Én nem vagyok annyira autómániás hogy megérje nekem ezt a pénzt csak azért rákölteni egy jobb autóra, hogy működjön és elvigyen ahova menni akarok.


Ha esetleg tudtok nekem ajánlani olyan típusokat, amikben van legalább annyi hely mint egy szedán Astra F-ben, illetve nem ütős-rázós-feszes futóműve van, és megbízható, nem drágán fenntartható konstrukció, illetve 2-3 millió forintból megvásárolható szuper állapotban, kérlek adjatok tanácsot!

márc. 19. 14:10
 14/15 A kérdező kommentje:
Amúgy ismerősön keresztül találtam egy karosszérialakatost, aki rá fog nézni a közeljövőben, így már lesz egy kicsit értelmesebb képem a helyzetről.
márc. 19. 14:12
 15/15 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, én nem nevezném pozitívnak, hogy azért ringatózik a kátyúk felett, mert a ki vannak a lengéscsillapítók és mint egy hajó, lebeg.

Én vennék egy Golf VI--t a helyetben és kész.

De valójában látszik a pontozásból meg a kommentekből, hogy itt arra megy ki a játék, hogy ez kell neked a maga rögvalóságával, csak a megerősítés kell hozzá valamiért. Szóval inkább mégis csináltasd meg.

márc. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!