Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy 2001-es Suzuki Burgman...

Pintér László kérdése:

Van egy 2001-es Suzuki Burgman 400-asom. A napokban azt észleltem, hogy egy picit csöpög a hűtő körül a hűtővíz, szerintem valamelyik csőnél engedhet kicsit. automosowebshop.hu/K2-RADIATOR-STOP-LEAK-400ml Ez a fajta cuccli jó lehet rá?

Figyelt kérdés
Vagy ez csak arra jó, ha a hűtő maga sérült? Eléggé csekély a csöpögése. Ha ez megoldaná a problémát, az jó lenne, mert nem szívesen szedném szét a burkolatát, ha egy mód van rá, főleg, hogy frissen vettem nem olyan rég.
márc. 21. 08:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Oké, hogy Te most vetted de ez egy 2001-es motor. Költeni kell majd rá, SOKAT. Azonnal el akarod kezdeni a lepusztítását...?
márc. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem, azért kérdezem, hogy ez megoldaná-e a problémát, vagy sem. Mert nem mindegy, hogy azt az esetleges kis lyukat, repedést 1500 Ft-ból ki lehet javítani, vagy le kell adnom napokra egy szervízbe és fizetnem több 10-20-30-40 ezret. Ha nincs más megoldás valószínűleg az lesz, vagy az, hogy magam állok neki, de nem sok kedvem lenne darabokra szedni, de egyik ismerősöm ajánlotta ezt a cuccot, mert Ő is ezt tette az autójába és azóta nem csöpög, aztán gondoltam megkérdezem itt, hogy ez amúgy mennyire használható ilyenre.


Szóval akkor azt mondod, hogy ha ezt beletölteném, akkor lepusztulna a motor?

márc. 21. 08:59
 3/8 anonim válasza:

Röviden: Ne öntsd bele.

Hosszan: Tényleg ne öntsd bele.


Ezek a kókány megoldások csak ideig óráig nyújtanak problémát, motoroknál simán el is tömíthetik a hűtő rendszert, de ha ez nem is történne meg biztos nem tudna úgy melegedni mint egy autónak a hűtőrendszerében ahova eredetileg szánták. Ezeknek is van egy használati utasításuk, pl beleönteni meleg motornál, üresbe járatni 10p-et majd menni x-km vele stb...

Ha ezeket betartja egy AUTÓ-nál az ember még akkor is több baja lesz vele később mint az a pár hónap amig megszünteti a szivárgást. Képzeld el mi lesz ha mivel egy motorrol van szó még a gyárilag tervezett melegedést és járatást sem lehet pontosan kivitelezni.

Az a haver aki ilyet ajánl ne hallgass rá többet.

Már vagy 10 autót javítottam meg ahol a tulaj úgy gondolta ez jó megoldás lesz. Sokszot lett a 20 ezres melóból 200 ezres, hála ezeknek az okosságoknak.

márc. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Előző voltam: elején javítanám ideiglenes megoldást nyújtanak nem problémát :)
márc. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Felhívtam azt akitől vettem, azt mondta lehet, hogy a kiegyenlítőből csöpög, mert sok van benne, megnéztem az is csurig van meg az is ahová beöntöd, reggel nem volt csöpögés alatta, meg az idomok alá is benyúltam, most száraz volt.

Viszont attól a sluszkulcs nyílás védő takarólemezt vagy mit SOHA nem szabad lenyomni! Úgy beszartam, hiába tettem oda a mágneses felét, nem nyílt vissza, vagy 5-10 percig szenvedtem vele mire visszapattant és kinyílt. Para volt...

márc. 21. 10:06
 6/8 A kérdező kommentje:
Amúgy nincs ezeknek a nagytestű robogóknak csíziója sztenderen fordításra? 250-es MZ-t középsztenderen kis ujjal megforgatom, mint egy körzőt, ezt nem bírom, pedig nem vagyok annyira harmatgyenge.
márc. 21. 10:08
 7/8 anonim ***** válasza:
#6 Egy Burgman menetkész tömege 215kiló, szemben az MZ 145 kilójával, azért nem kis különbség.
márc. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Érzem, azért is kérdezem, hogy nincs-e valami trükkje.
márc. 21. 16:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!