Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tanulhatnám meg, hogy...

Hogyan tanulhatnám meg, hogy hogyan működik egy autó?

Figyelt kérdés

A számítógépekhez nagyon értek, mert abban egész életemben benne voltam. Hátrakötött kézzel csukott szemmel összeépítek bármilyen gépet, laptopot is szerelek.


Ezt azért tudom megtenni, mert értek hozzá. Milyen alkatrész miért van, mit csinál, hogy zajlik a folyamat. Átlátom.


Most van nekem egy Renault Thalia 1.4-es kocsim, ami folyton szarakodik.


Járogatok vele szerelőhöz, aki általában piti dolgokkal javítgatja meg.


Ezért jutott eszembe, hogy valahogy meg kellene szereznem ezt a tudást. Engem gyerekkorom óta elkerültek ezek az autós dolgok. De bele szeretném igazán mélyíteni magam.


Milyen alkatrészek vannak? Hogy működik? Mi a folyamat? mik lehetnek a hibák forrásai? Hogyan jöhetek rá?


Ahogy ha egy számítógép produkál 1-1 hibát és azonnal megmondom mi ment ki vagy mit kell tisztítani, cserélni, úgy autóknál is meg szeretném ezt tanulni. Pedig ugye a számítástechnikát sem iskolából tanultam meg, voltak erre források.


A kérdésem az lenne, hogy hol kezdhetném el az ismereteimet bővíteni? Mit ajánlanátok? Vannak jó videók, anyagok, stb?


Azt a szintet szeretném elérni, hogy ha felnyitom a motorháztetőt, akkor meg tudjak nevezni minden alkatrészt egytől egyig, átlátni a dolgokat.


De persze sajnos azt sem tudom, mekkora az eltérés autó és autó között. Lehet hogy hülyeségeket kérdezek, de hát épp ez a lényege a kérdésnek, hogy nem értek hozzá.



márc. 21. 11:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Egy számítógépben van talán öt fő komponens, meg maximum egy tucat mellékes és egy adott hibát 1-2 dolog okozhatja maximum, ami minden gépnél igaz. Egy autóban van 100+ komponens és bármi tud bármit csinálni. Aztán ha még egynél többé-kevésbé meg is tanulod a dolgokat, utána veszel egy másikat és a tudásod 90%-a megy a kukába, kezdheted elölről.


Az autószerelő szakma sokkal bonyolultabb annál, mint hogy te csak úgy megtanuld. Dolgozhatsz benne 40 évig főállásban és még akkor is naponta tanulsz újat, meg találkozol olyannal, amivel előtte soha. Ezt a szakmát csak így lehet tanulni, egyetlen autón nem. Ezért van az is, hogy a szerelőd is "piti dolgokkal javítgatja meg", mert ő sem tanulta soha, csak a sufniban okoskodik, de igazából nem ért hozzá, máskülönben normálisan javítaná meg, de azt már nem tudja.


Alapvető dolgokat meg lehet tanulni, pl. olajcsere, meg ilyenek, de komolyabb dolgok, főleg egy motorikus diagnosztika, már rengeteg tudást igényel, a (drága és elengedhetetlen) eszközökről nem is beszélve. Nem lehet csak úgy otthon tanulni.

márc. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Jól leírta az 1-es. Bár az egyszerűbb dolgokat megtudod tanulni meg az egyszerűbb autókat. De akik sok éve csinálják sem tudnak mindent. Szó szerint mindenhez ők sem értenek. Mert van aki az egyik dologhoz ért jobban egy konstrukción belül van aki meg egy másikhoz. Túl komplex az egész.
márc. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kezdésnek mondjuk olvasd el az autód kézikönyvét... Számítógépekhez is csak addig értesz, amíg bele tudsz nyúlni, gondolom egy BGA-forrasztást már nem tudnál megcsinálni.
márc. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!