Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy autón ha az első lengéscsi...

Seila kérdése:

Egy autón ha az első lengéscsillapítókat cserélni kell, akkor már a hátsókat is kell, ha azok még jók?

Figyelt kérdés
Magában csak a lengéscsillapítót kell cseréltetni vagy a spirálrugót is?
márc. 21. 16:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan az vonatkozik rá mint a fékre. Tengelyenként cseréljük, rugót akkor kell, ha sérült (törött). Azt is ha lehet tengelyenként párban.
márc. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Értem.

Egyébként a rugó nem szokott elnyúlni és ezért jobb inkább azt is cserélni? Úgy értem hogy az évek alatt puhább lesz vagy hogyan mondjam.

márc. 21. 16:56
 3/6 anonim ***** válasza:
A rugó főleg rendesen megterhelt "melós" autóknál szokott összébb ülni, így megereszkedik a kocsi. Ha szépen "peckesen" àll az autó, a rugó nem törött akkor felesleges kicserélni.
márc. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Jókat írtak, viszont én már akkor cserélném a rúgokat is, mert ha nem is számottevően, de gyengül az is. És az már nem egy horribilis összeg.
márc. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tengelyenként kell cserélni. Ha bal első rossz, akkor a két elsőt, ha szét van szedve, akkor látja a szerelő, hogyha kell még valamit cserélni. Ha a rugó jó, akkor nem kell cserélni.
márc. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Így már értem és köszönöm! :)

A rugókat is inkább cseréltetném, mert ahogy néztem a neten, igazából alig dob a költségen.

márc. 21. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!