Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi idő átülni robogóról...

Mennyi idő átülni robogóról egyre nagyobb motorokra? Mikor csináljak jogsit?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudom szubjektív, de tegyük fel átlagosan. Én mondjuk elég könnyen tanulok új dolgokat, pl lovaglás volt utoljára, amibe hobbibol belevagtam, 1 honap alatt annyit fejlődtem, mint más 3-6 hónap alatt. Ez ugy erzem kozel all a motorozashoz is, azert emlitem. Gyerekkent, tinikent rengeteget bringaztam, suliba is, azon kivul is. Deszkazni, hogy normalisan menjen folyamatos 8 ora alatt tanultam meg, aztan nyilvan az csak alap volt, es egyre jobb lett évekkel. Görkorizasba par het alatt jöttem bele haladas szinten (2soros), es azutan mar lehetett tanulni kulonbozo formaciokat.


Szóval most munkába járás miatt elkezdek robogozni egy 50 köbcentisen. De szeretnék majd motoros jogsit letenni, és idővel nagyobb motorra váltani. Engem inkább a crossosabb, sportosabb motorok fognak meg, mint a brutal nagy harleyk, szoval ehhez merten kerdem. Vajon kb mennyi gyakorlas kell, mennyi ido, amig valaki egyre feljebb tud menni? Es milyen léptékben? Tehat egy 50es utan mondjuk johet a 125os, es azutan? Illetve mennyi ido kell ahhoz, hogy annyira menjen, hogy legyen ertelme jogsit csinalnom ra? A nullarol kezdem, 28/F vagyok és eddig 3x ultem robogon 20 perces tavokra, automatan, illetve villany automatan.



márc. 24. 21:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Elmúltál 24, csináld meg a korlátlan jogsit, normális helyen először csak 250-esre ültetnek a rutinpályán, aztán 500, aztán a (fojtott) 600 (oktatómotorok korlátlanon többnyire sornégyes 600-asok, egy sorkettes, kikötött ABS-es 500-assal konkrétan nehezebb a rutinpálya, hiába vezethetőek A2-vel is), szóval mire meglesz a jogsid, elvileg bármit el tudsz vezetni.
márc. 25. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Átülni 2 perc se kell.
márc. 25. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%

Lovaglás és a motorozás azért kicsit más kategória. A ló nem fog eldőlni ha megállsz, vagy nem jól kanyarodsz, a motor viszont igen :), és robogó után egy nagymotor megint más, hiszen míg a robogón csak a gázt húzod, addig itt kuplungolni, váltani kell. Sőt nagyköbcentis váltós be is torpan, ha nem jól csinálod. Saját tapasztalatom alapján, egy 50-esről átülni 125-ösre nem olyan nagy ugrás, rutinpályát simán megcsináltam, minden nehézség nélkül, de ahogy adják alád a nagyobb motorokat, úgy lesz nehezebb, mert míg egy 125-ös kis könnyű, addig a 600-asnak már van tömege, és azzal már nehezebb kanyarogni. Ráadásul a motorok közt is van különbség. A tanfolyamon olyanok is elvéreztek a rutinpályán, akik már aktívan motoroztak A2-es jogsival, és csak a korlátlant szerették volna megcsinálni, az azt hiszem 2 óra rutint jelent, de kevés volt nekik. Nyugodtan kezd neki az A korlátlannak, de azzal számolj, hogy a rutinra kiírt 10 óra kevés lesz, részben azért mert fokozatosan ülhetsz nagyobb gépre, meg nem is olyan könnyű már a rutin, mint régen, szóval itt azért extra költségre számíts, és is plusz 10 órát vettem. Városi vezetés már egyszerűbb, ott inkább az problémás, hogy a 16 óra mellett, a 390km-ed is meglegyen.

Mennyi idő átülni robogóról egyre nagyobb motorokra?

Nos nekem 14 évesen megvolt segédmotorra, és valamennyit motoroztam is, aztán kimaradt úgy 30 éve, akkor vettem egy 50-es supermotot, de 2 hónap után már elkezdtem a nagymotor jogsit, mert az 50-es városon belül jó, de ha kimész a városból, akkor letolnak az útról, szinte szó szerint, mert nem egy autós ment el mellettem, hogy alig tartott oldaltávolságot.

Jogsi megszerzése után is még azért sok gyakorlás és rutin kell, hogy megfelelő önbizalommal közlekedj. Nekem is 1 év kellett, hogy nagyobb önbizalommal közlekedjek, és pl jobban be merjem dönteni kanyarban a gépet.

márc. 25. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!! :)
márc. 25. 17:53
 5/5 A kérdező kommentje:
Azt kell, hogy mondjam, hogy ra kell cafoljak arra, hogy a lovaglasnak nem sok koze van a motorhoz :D ezeken a jó magyar utakon. Neha "gyeplőben" kell tudni maradni rendesen!
ápr. 11. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!