Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ezek közül melyik autót...

Ezek közül melyik autót vennétek, kb 1.5 millió körül/alatt?

Figyelt kérdés

Nincsenek hatalmas igényeim, viszont nem árt a kényelmes futómű (pesti rossz utak), alacsony fenntarthatóság.

Nem létszükségletű eszközöm lenne, csupán csak kényelem miatt, néha bevásárolni, néha munkába menni vele, illetve kirándulgatások kb havi 2x vidéken.

Ezek miatt mindenképp benzinesben gondolkoztam, az előző autómmal is csak 7 ezret mentem az 1 év alatt.

Legideálisabb esetben olyan 1.2 millió körül szánnék rá, de ha olyan a típus ami azért többet adna, akár 1.5-öt is rászánok. (Ezekben nincs az első szervíz stb)


Tetszenek a picit újabb vonású autók, amik ebben az árban vannak, de azért a többi kategóriabelitől azért jobban néznek ki.


Ezeken gondolkoztam:

Opel Corsa D

Kia Ceed

Hyundai i30

Fiat Grande Punto


Az összesnél az 1.4 benzinesekre gondoltam. A koreaiak elvileg kb ugyanazok és egy dolog amire figyelni kell, az asszem a vezérlánc.

A fiat/opel elvileg megint kb ugyanaz, az utóbbinál elvileg eltömődhetnek dolgok az eco motorokban.


Ezekben gondolkodtam, vagy esetleg hasonlóban ami ne legyen több mint 16 éves.

Esetleg vannak fiatalabb autók is ebben az árban?

A Toyotákat is szeretem/ném, de sajnos a piac nagyon felül van árazva ennyiért 18-20 évesek mennek, meg nem a legszebb autók 😅 De az Auris tetszik. (A Yaris is, csak belül az nagyon fapad)


Interneten amiket meg tudtam nézni ezekről az autókról azokat megnéztem, szóval személyes vélemények miatt írtam ide leginkább.


Vélemények? Előre is köszönöm! :)



márc. 30. 11:14
 1/6 anonim ***** válasza:
márc. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kia alkatrészek arany áron vannak. Többi az átlagos.
márc. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1 Köszi, ez tök hasznos :)

Úgy tűnik az általam felsoroltak közül általánosságban a Corsa a legproblémásabb. Kár, mert amúgy rengeteg belőle a választék.


Az 1.4 fiat t-jet keltette fel az érdeklődésem, a listáról, bár azok húzósabb áron mennek, így ha fiatot vennék, lehet a nem turbósat.


#2 A Kia és a Hyundai alkatrészei nem ugyanazok? Vagyis akkor mindkettőnél drága lenne minden szervíz?

márc. 30. 12:13
 4/6 anonim ***** válasza:

Kia/Hyundai egy mérettel nagyobb amúgy. 1.4 MPI láncos vezérlése elég keveset bír és drága a csere, illetve voltak más problémák is ha jól emlékszem.


Fiat és Opel technika ugyanaz a lemezek mögött, kivéve a motor. Fiat egyszerűbb motorokat használt szerintem, de kicsi olaj mennyiség miatt lehet olajfogyasztás, ha nem volt annyira odafigyelve rá, egyébként jó konstrukció és olcsóbbak is, én lehet azt nézném inkább a kettő közül. 1.4 T-Jet leömlő/turbó repedős, ha azon átesett, szervó lehet még nagyobb tétel, többi az fillérekért javítható dolog (inkább nyűg, mint jelentős költség).

márc. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#4 A méret az nem gond, sőt ha tehetném valami SUV-ot vennék, csak az én használatomhoz felesleges lenne annyi pénzt kocsiba rakni.

Ha mindennel ennyi kritikus probléma lehet (és ugye magyar piacról van szó, tehát miért is lett volna rá odafigyelve?), akkor mit lenne érdemes venni?

Nincs sok kikötésem, csak hogy nézzen ki valahogy, úgy kevesebb bánat rákölteni :D

márc. 30. 19:23
 6/6 anonim ***** válasza:
Grande csoportokba lépj be facebookon, le voltak írva a típushibák többször. Aztán keress olyat, amin a legdrágább dolgok nagyjából már meg voltak csinálva. Vagy legalább még tudod saccolni, hogy mire kellhet költeni majd a következő néhány évben. Ne ijedj meg, minden típusnál megvannak ezek a dolgok, és nem fog érinteni az összes téged, ha nem elhanyagolt autót fogsz ki - de ha némelyik tétel már javítva lett, annyival olcsóbb várhatóan neked a fenntartás.
márc. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!