Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Külföldi jogosítvánnyal részt...

Külföldi jogosítvánnyal részt vehetek gyakorlati oktatáson magyar autóiskolában?

Figyelt kérdés

Külföldön szereztem a jogosítványom (nem EU-s tagország) viszont benne van a Bécsi egyezményben, így vezethetek vele Magyarországon.

Az a helyzet, hogy régen vezettem, mondhatnám úgyis, hogy nem sokat használtam még a jogositványom. Így szeretnék órákat venni, hogy újra felevenitsem az emlékeim, biztos, ami biztos alapon.

Arra vagyok kíváncsi, hogy problémát jelenthet-e, hogy nem magyar a jogsim, úgy hogy jogszabály szerint, vezethetek ezzel a jogsival minden további nélkül Magyarországon?



ápr. 2. 15:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerb jogsival vezethetsz, de hogy részt vehetsz-e, nem biztos.


Az oktatás jogszabályok által előírt, és ellenőrzött folyamat.

Magyar jogsival sincsenek iyen óraadásokra felkészülve, szerintem (nem néztem különösen utána).


Hívj fel előbb pár iskolát, vállalnak-e ilyet, milyen feltételekkel.

ápr. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

1


Magyar jogsival semmi akadálya, néhány autóiskolánál láttam is, pont erre irányuló hirdetéseket.


Logika szerint nem kellene, hogy gond legyen vele, ha jogom van vezetni Magyarországon, akkor mért ne vezethetnék oktatójármüvet. De majd megkérdem, csak gondoltam hátha van aki tudd konkrét választ adni, bár tudom, hogy elég specifikus a helyzetem, meg merem kockáztatni, hogy ilyenre még nem is volt példa. :)

ápr. 2. 16:34
 3/6 anonim ***** válasza:
Na, akkor tegyük már tisztába, mit akarsz. Van jogsid? Mert ha nincs, akkor a válasz nem. Oktatásra felkészített autó kell, anyósülésnél pedálok, extra tükör az oktatónak stb. Jogilag az oktató a jármű vezetője, ha baleset van, ő a felelős. Vagy van jogsid, és úgy akarsz egy oktatóval pár órát venni? Persze, akkor akármilyen autóval lehet, jogilag te vagy a jármű vezetője, az oktató csak ül melletted, pofázik, aztán kiszámlázza a végén, kb. mintha elmentél volna fodrászhoz.
ápr. 5. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ilyen korán ne írj válaszokat, mert még félálomban vagy, és nem tudod rendesen elolvasni a kérdést.

Szerintem ennél egyértelműbben nem lehet megfogalmazni ezt: VEZETHETEK MAGYARORSZÁGON, vagyis van jogsim.

ápr. 5. 08:53
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor meg mi a kérdés? Mert én hajnalban is csak azt néztem, hogy mégis mi a tököm a kérdés?
ápr. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Amúgy az sem számít, hogy bécsi tagország-e. Az USA pl. nem az, de az amerikai is bérelhet autót. Nagyon kevered a szezont a fazonnal. Az számít, hogy ha itt akarsz letelepedni, hány hónapon belül illene honosítani. De vezetni vezethetsz.
ápr. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!