Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért zúg a autórádió FM...

Miért zúg a autórádió FM transzmitter?

Figyelt kérdés
Ma vettem 2004-es seat toledo-hoz egy FM transzmittert. A gyári rádió helyére beraktam egy másikat, amiről az autó volt tulaj azt mondta, hogy ez a rádió nem szól annyira jól, ezért visszarakta bele a gyárit. Én ehez az utángyártotthoz vettem a transzmittert, amit nem tudtam az antennára rákötni, de a transzmitter frekvenciát fogja, zene is megy rajta, csak folyamatosan megy egy fehér hang, kissé torzít is. Ez a transzmitter miatt van, vagy a rossz HIFI, esetleg az antenna hiánya?

ápr. 2. 16:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nincs rákötve az antenna a rádióra így a trasnmitter frekvenciáját is csak gyengén fogja, és az autó rádió és az antenna között szokott lenni egy zavarszűrő gyárilag ami pont arra való hogy azt a zajt eltűntesse és mivel az antennát nem bírtad csatlakoztatni így a zavarszűrő sem ér semmit.
ápr. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Soha nem lesz olyan jó egy FM transzmitterrel a hangzás, mintha AUX vagy akár Bluetooth kapcsolaton keresztül hallgatnál zenét.

Ha fontos neked hogy jó zene legyen az autóban, akkor kezdd azzal, hogy veszel egy rendes fejegységet az autóba, és utána esetleg ha szükséges (ennyi idős autónál általában nagyon is), cseréld/cseréltesd a hangszórókat.

Ez lehet olcsóbb és nagyobb költség is, igényeidtől függ és attól hogy magad szereled-e (de gyanítom hogy nem így lesz, különben nem FM transzmittereznél).

Én is szórakoztam FM transzmitterrel még régebben egy lótifuti autóban amire nem akartam költeni csak dolgoztam vele, de főleg úgy hogy utazgattam vele naponta nagyobb távokat (tehát ugye gyakran volt valamilyen rádiófrekvencia ami belezavart a transzmitterébe ahogy mentem) túl sok volt vele a macera és a zavaró interferencia, de még ha nincs, akkor sem tud úgy szólni mint egy rendes forrásból szar hangszórókkal sem.

ápr. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"transzmittert, amit nem tudtam az antennára rákötni"


Transzmitternek az a lényege, hogy nincs rákötve semmire a fejegység felé. Nincs is olyan, hogy adott rádióval működik csak.


A hangot lejátszó eszközzel van valamilyen összeköttetésben, ki van választva egy rádió frekvencia, és a rádiót kell erre a frekvenciára állítani, hogy fogja az adást.


1. Ez az adás "gyengébb" frekvencián fut, mint pl. az országos adások.

2. Az adó az utastérben van, a vevő antenna meg kívűl. A kaszni árnyékol.

ápr. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%
FM transzmitter arra jó, hogy kidobd a kukába...
ápr. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Vagy arra is jó, hogy használd átalakítások meg kábeldugdosások nélkül. Jobb transmiter több, mint tökéletes. Igen, az itteni zeneakadémiások hallják a zavaró zajokat, de én nem azt végeztem.
ápr. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ehhez nem kell zeneakadémiásnak lenni, elég ha csak szeretsz valamennyire zenét hallgatni, és nem azért szól hogy szóljon valami.
ápr. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egy "jobb" transmitter áráért már egy jó rádiót kapni.

Nem recseg, nem sistereg, szépen szól.

ápr. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
végül vettem a rádióhoz egy átalakítót azóta egész szépen szól, kicsit torzít, de nem zavaró mértékben, ami jobban zavar, hogy bármikor bekapcsolom kínai akcentussal bemondja, hogy "the bluetooth device is connected sucessfully". Ezt valahogy nem lehet kiszedni belőle?:D
ápr. 8. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!