Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet e baja az eladónak, ha...

Lehet e baja az eladónak, ha megcsináltatom a motor papírjait ?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Helyzet az, hogy kollégától megvettem a robogóját, amit ő 50 ccm-sként használt, de valójában 125 ccm-es. Mivel én nagyobb távon használnám így ezért megfordult a fejemben, hogy hivatalos szervhez fordulnék és rendesen megcsináltatnám a papírjait, ahogy az a nagy könyvben meg van írva. De egyrészt lövésem sincs, hogy neki ebből, mint eladónak lehet e utólag baja, illetve nekem lehet e bármi következménye, hogy tudomásom volt róla, hogy nagyobb, mint amekkorának kinéz. Jogosítványom alkalmas a vezetésére, mert 250 ccmig vezethetek motort.

Vagy esetleg, ha én így használom és a rendőr igazoltat csak szúrópróba szerűen le tud e meszelni, hogy a motor nagyobb, mint amekkorának látszik ?


Köszönöm.



ápr. 4. 19:19
 1/7 A kérdező kommentje:
Kihagytam, hogy az alvázszámban látszik, hogy 125ös. De csak ott. Bár kétlem, hogy azt a rendőr mezei igazoltatásnál megnézné vagy képesek rá ?
ápr. 4. 19:22
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hogy csináltatod meg? Vám papír, származást igazoló okirat van hozzá?
ápr. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hisz mi bizonyítja, hogy így használta is. Önmagában birtokolni nem bűn.
ápr. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Kár is ezen filózni, lehetetlen egy ilyen motort hivatalosan forgalomba helyezni...
ápr. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt te így nem fogod lepapírozni.

Ha valahogy mégis sikerülne, az eladónak gondja nem lesz ebből, nincsen pecsétes papír meg 80 szemtanú arról, hogy ő így használta, senkit nem érdekel. Ezen ne aggódj.

Azon aggódj, hogy te ezt így nem fogod lepapírozni.


Amúgy csak kíváncsiságból, melyik országban van ilyen jogsi, hogy 250 köbcentiig vezethetsz?

ápr. 5. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Anno 17 éve mikor a jogsim csináltam még az A2 250 ccmig szólt. Most már ahogy nézem teljesítményre és nem ccmre szól a korlát.
ápr. 5. 18:51
 7/7 anonim ***** válasza:
Na, azért. A korlátozott volt régen, 25 kW. Most meg a nemzetközi A2 van, 35 kW és 0,2 kW/kg.
ápr. 6. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!