Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Toyota Corolla-hoz (2005...

Toyota Corolla-hoz (2005 évj.) milyen féktárcsát érdemes venni, hogy ne csikorogjon TRW-t vagy Textar-t? Ezeket ajánlják minőségi szempontból. Fékbetétet gyárit vettem,de tárcsa még nincs.

Figyelt kérdés

ápr. 5. 11:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Amelyik szimpatikus. Nyikorogni max a kínai hulladékok szoktak, vagy ha szarul csinálják, de akkor meg bármelyik fog.
ápr. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Zimmermann.
ápr. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Nekem Juratek van és tökéletes.

Azt hiszem így írják vagy ez a neve.

ápr. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Gyárit, bár nekem Brembo van, és gyári betét és nem csikorog, a csikorgást a fékpaszta hiánya okozza amit a egy elnyelő lap mögé kell kenni. Lehet, hogy egy utángyártott így is csikorog, de gyári kizárt.
ápr. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
52%
Bármelyik amelyikhez az van írva, hogy gyári minőség. TRW, Textar, ATE, Jakoparts stb. Ár-érték arányban talán a TRW a legjobb.
ápr. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

ATE, Zimmermann!

TRW-t soha többet! Már többször megszívtam vele.

ápr. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
#6 Mit szívtál vele?
ápr. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
#5 Persze, Unix az AZ-hoz is azt írja, hogy gyári, aztán tudjuk jól... :D Amúgy a felsorolásoddal egyetértek, bár fékben a Jakoparts/Japanparts részemről kerülendő lenne.
ápr. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
#8 Japanparts és Jakoparts teljesen más, Jakopartsot németországban gyártják és gyárilag is szerelik autóba, Japanparts meg kínai hulladék :) Attól még hogy hasonlít a nevük nem ugyanaz. Az AZ pedig ilyen gyári beszállítók leselejtezett(szépséghibás stb.) termékeit adja el, amik ugyanúgy ellátják a feladatukat, de nem tökéletes, ezért a gyári beszállító nem adhatja el. Ezt megveszi az unix és saját név alatt adja el. Tök jó hogy olyanok kommentelgetnek itt, akik nem tudnak semmiről semmit.
ápr. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

#8 Nem azért írtam őket egybe, mert ugyanazok lennének, hanem mert mindkettőnek a japán autók a céliránya elsősorban, attól függetlenül, hogy hol gyártják őket. Amúgy a Japanparts semmivel sem rosszabb, mint a Jakoparts, sokszor japán autókhoz csak az érhető el, ritkán használjuk őket ugyan, csak ha a szükség diktálja, de nem nagyon volt rá panasz. Ettől függetlenül persze nem éppen egy minőségi márka egyik sem ezért is írtam, hogy fékből biztos nem raknám azt. De a lényeg, hogy a kettő között semmilyen minőségbeli különbség nincs.


Az AZ-val kapcsolatban meg egy jókora logikai bukfencet írtál: igen, pontosan, leselejtezett alkatrészeket csomagolnak újra. Ezzel két baj van:


1) egyáltalán nem igaz, hogy csak gyári minőségű gyártók selejtjeit veszik, ugyanúgy megveszik attól is, amikre ők maguk is csak "normál" minőséget írnak a webshopban.


2) még ha gyári minőségű gyártótól veszik is, a végtermék nem gyári minőségű, pont ezért selejt. Nem is értem hogyan gondolod komolyan, hogy "véded" a gyári minőségű besorolását az AZ-s termékeknek, rögtön azután, hogy magad is leírtad, hogy selejtesek a cuccok, amiket AZ néven árulnak. Ez a matek neked mégis hogy adja ki? Hogy a fenében lehet szerinted egy selejtes termék gyári minőségű? Ha például adott egy AZ-s féktárcsa, ami akkorát üt, hogy szétveri a lábadat a pedál, mikor rálépsz, akkor az szerinted gyári minőségű féktárcsa, csak azért, mert például a Brembo gyártotta?


Persze a "selejt" egy elég tág fogalom. Én nem azt mondom, hogy minden AZ-s cucc szar, sőt, az utóbbi években szerintem sokat fejlődtek. A baj vele az, hogy lutri, mert sosem tudod mit kapsz. Múltkorában egy Astra lengéscsillapítót kellett visszaküldeni, mert a csonkállvány befogatásánál a két csavarfurat köszönőviszonyban sem volt a valósággal, egy erős 3mm-rel távolabb voltak egymástól, mint kellene.


Tök jó, hogy olyanok neveznek másokat tudatlannak, akik a totalcarról váltak szakértővé.

ápr. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!