Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Swift 1.3 16V 1992-2003?

Suzuki Swift 1.3 16V 1992-2003?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Pár hónap múlva a jogosítvány elkezdését tervezem és utána nyilván autót venni.

Keret sem nagy, így a swift szóba került

Úgy gondolom eleinte kb 15-20 km-es távokon jelentene segítséget (Megjegyzem hogy nem túlzsúfolt helyek ezek)

Néha 35-40 km max (itt már azért van autó nem kevés)

A lényeg, hogy egy 2003-as 16 szelepes klímás swift így első autónak megtenné? egyedül ami kétséget kelt hogy sokan mondják hogy nem biztonságos és nagyon rohad. Már csak azért is mert így kezdőként fogalmam sincs mire kell figyelni a kocsi alján stb ilyen tanácsokat is elfogadok.

Illetve minden tanácsot is :)


ápr. 5. 18:23
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Cickányok!
ápr. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
80%

Alapvetően lehet ilyen autót venni, a 16V motor kicsit problémásabb a már említett szimering gonddal, mint a 8V 1.3, és ezt a kasztnit már a 8V is elegendő lendülettel mozgatja, én lehet hogy arra mennék inkább, a 16V-vel már mondhatni sportos egy ilyen Swift kis tempóról gyorsulva a könnyű kasztni miatt.


Biztonság persze gyenge pont, de minden ilyen korú autóban rossz lenni ha balesetezel. Sokkal jobbat nem kapsz olcsón.


Rohadni azt nagyon tudnak, olyan ami gyári és még nem rohad sehol szinte csak a mesében létezik, vagy baromira túl van árazva ha létezik. Ami meg javítva volt, annál főleg laikusként nagyon zsákbamacska hogy hogyan volt javítva, lehet hogy mikor megveszed még az alvázvédő trutyi miatt nem látsz rozsdát, aztán egy év múlva kiesel az alján. Mindenképpen keríts valakit magad mellé aki ténylegesen ért az autókhoz és látott már lakatosmunkát, hosszú távon megéri.


Opel Astra F-en elgondolkodnék még esetleg, 400-500 körül akad fapados de szép belőle, néha klímás is, főleg ha egy légzsákosat fogsz ki akkor valamivel jobb a biztonság, sokkal kényelmesebb, cserébe kevésbé fürge karakter, és ugyanúgy nagyon tud rohadni mind, főleg a tankbetöltő nyílásnál és az íveknél, küszöböknél. Viszont talán több még a szép belőle. Nekem volt már mindkettő, Astra F-em most is van lótifuti autónak, szerintem az Astra jobb.

ápr. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:
48%

Szia! Ugyanebben a cipőben járok 19 évesen, mint te, úgyhogy érdemben szívesen megtudom osztani a tapasztalataimat. Első autónak csak is Suzuki jöhetett nálam szóba, mint nálad a Swift és a WagonR. Hónapokig nem tudtam dönteni, a családban lévő 1.3-as Swiften tanultam meg vezetni és a maga egyszerűségében imádtam. Aztán beszéltem egyik szerelő ismerősünkkel, aki apukámnak egy gyerekkori barátja és ő segített a döntésben. Feltette a kérdést; melyik számomra a fontosabb? Az olcsó fenntarthatóság, vagy a biztonság? Mondtam, természetesen a biztonság. Azt mondta akkor a WagonR-t válasszam. Nem csak egyel újabb generáció, mint a Swift, azt mondja ütközéskor nem roppan össze egyből a kasztni hanem jobban véd, ellenben a Swifttel. Nem beszélve arról, hogy tömérdek Swiftben még légzsák sincs, ami manapság egy hatalmas hiba, se szervokormány. WagonR már nem készült légzsák és szervokormány nélkül, nem beszélve arról, hogy balesetnél egy WagonR-nél magasan ülsz fent az ülésbe, a Swiftnél meg konkrétan a földön, nagyon közel van az ülés a “padlóhoz”.

Viszont a WagonR-nek a fogyasztása magas. Az 1.3-as Swiftünk 6 literből megvan még klímával is, de a WagonR-t nem fogod tudni 7 alá vinni. Nagyon sok ismerősömnek van, még az 1.0 motorral szerelt WagonR is 7-et eszik, viszont azt meg nem ajánlom, mert gyenge, 3 hengeres-rezonálva jár. Az 1.3-as 76 lóerős motorral az igazi ez az autó. 7 liternél kezdődik a fogyasztás és egészen 9-ig mehet a magas bódé miatt és a rossz légellenállási tényező miatt. Tehát egy 1.3-as WagonR 2 literrel fogyaszt többet átlagban, mint egy 1.3-as Swift, ezzel légy tisztában. Viszont elnyűhetetlen konstrukció, a magas fogyasztástól eltekintve fillérekből fenntartható! Egyedüli tipushibája ennek a motornak a szelepszár szimmering elöregedése, ami miatt szokta enni az olajat. Ezt nézd meg első indításkor, hogy nem-e kék a füst. Ha kék, akkor eszi az olajat, vagyis cserés a szelepszár szimmering.

ápr. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Van légzsák 1997 től a managerekben, GC GLX -ekben is sokban volt ha kérték a légzsákot. a kifutó szériások majdnem mind légzsákosak. Wagon r mosógép alakja miatt jobban gyűrődik ütközésnél de abban is meg lehet halni ugyan úgy sajnos.
ápr. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim válasza:
0%

14/14


A miénk, ami a családban van GL, abban nincs légzsák. A szomszédé GC, abban sincs légzsák. Én rengeteget néztem a Használtautót, szerintem nem sok Swiftben van légzsák, szinte csak a GLX-ekben láttam.

Azzal sem értek egyet, hogy a WagonR jobban gyűrödne. Nekem azt mondták ütközésnél a WagonR kasztnija jobban tart, nem roppan össze egyből, mint a Swifté. Persze meglehet a WagonR-ben is halni, igen. De bármelyik autóban meglehet.

ápr. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Nem értesz hozzá.
ápr. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:
0%
Mintha te jobban értenél hozzá. Több autószerelő ismerősünkkel beszéltünk, mindegyiknek ez volt a véleménye, amit fentebb leírtam.
ápr. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:
Megbízható, jó autó.
ápr. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
Könnyen és olcsón javítható
ápr. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
Ez egy takarékos autó.
ápr. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!