Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sokan miért istenítették anno...

Sokan miért istenítették anno (és még ma is) a kismotoros szívóbenzines autókat?

Figyelt kérdés

Nekem anno öreg Corsa volt a "tanulóautóm", első autóm.Ez még 2010-ben volt.

Utána kerestem olyan autót, aminek normálisak a menettulajdonságai, de nem fogyaszt 10 litert 100 kilométeren.


Az akkor futott modellek többsége nagyon gyenge volt.1,4; 1,6 szívó.

Azok a motorok, amik szerintem a legértelmetlenebb motorok.Nem megy, de cserébe fogyaszt is.Nem véletlenül, akkoriban volt a dízelmotorok aranykora, mert azok a kerregős olajkályhák is sokkal jobbak voltak, mint a kicsi szívómotorok.De, dízelt nem akartam.


Végül egy Fiat Punto GT-t sikerült vennem, 1,4 turbo, 133 le.Évtizedekkel megelőzte a korát.Kis 4 hengeres turbómotor, ment is rendesen és cserébe kicsivel evett többet, mint egy szívó 1.4.

Nagyon jó menettulajdonságai voltak.Nem értem, miért nem váltotta le anno a legtöbb gyártó az 1.4, 1.6 szívókat ilyenre.


Jelenleg már rég más autóm van, szintén turbó benzin.



Sokan leakartak beszélni akkoriban Puntoról, sőt ma is sokan ezeket a "templomba járós" 1,4-1,6-os motorokat istenítik.


ápr. 7. 10:25
 1/9 anonim ***** válasza:
16%
Sötét és nehéz idők voltak azok.... :(
ápr. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Talán azért szerették őket mert kimentek a világból, nem kellett a megtakarítások egy részét az autószerelőnek adni. Ezek a mai ezer köbcentis de 150 lóerős, turbós, magasnyomásús agyonbonyolított szerkezetek nem lesznek hosszú életűek és nem is kímélik a pénztárcát.
ápr. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az egy dolog, mi az igényed, a másik az, mik a lehetőségeid.

És ez igaz a fenntartásra is.

Ha nincs nincs pénzem álmaim autójára, akkor be kell érnem a pénztárcám tartalmával.

És nem istenítem amit megvettem, egyszerűen csak közlekedek vele.

És inkább közlekedek autóval, mint álmodozok..

ápr. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A mai "új" autók széthullanak 10 év alatt.
ápr. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%

1.4-es motornal nem realis a 133 le.


Mai autoknal az a lenyeg a garancia idot birja ki, az elso tulajt szolgalja ki. Utana bonto.



[link]


Ez vajon mekkora fordulaton ad le ennyi loerot, 10 000 ?

ápr. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Pl. kolléga sirokkojában öt évesen megkotlott a motor. Csere. Nem sokat járt vele. Nem hinném, hogy egyedi eset. Pl. ecoboost-ról, puretech-ről,... olvasni érdekes dolgokat. Utóbbiról youtuben láttam videót. Szerelő szétkapta. Magyarázta mi minden van xarul tervezve ill. rossz minőségben legyártva.
ápr. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

https://www.youtube.com/watch?v=lLwnoBWIJBo&t=8s


Ez nem is kérdés 6-os, pedig minden tudás meglenne egy igazán jó új autó gyártásához csak az nem érné meg.

ápr. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Céges Ford Focusaink vannak, 6-7 évesek, elmúlt években járt le a garanciájuk. Mindegyik viszonylag egyszerű szívó benzines, mégis mindegyiknél előjöttek olyan motorhibák amire azt mondta a szerviz, hogy járjunk vele amíg megy aztán motorcsere. 150 ezer körül van bennük.


Ismerőseim régebbi autói, kis "szar" benzinesek mind elfutottak 300+ ezreket hiba nélkül. Azóta se a motorral van bajuk.

ápr. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ennyit a kisköbcentis motorokról

[link]

ápr. 9. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!