Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Am6-os blokk tuning?

Am6-os blokk tuning?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nemrég vettem egy Aprilia Classic 50-est (1996) Am6os blokk van benne…

Jelenleg 80 körül van a végsebessége, úgy hogy ha minden igaz minden gyári, kivéve a karbi ami 17.5-es és egy 19,5-es karbi fúvókája, illetve úgy vettem, hogy egy kibelezett sport kipufogó van rajta.


Szeretnék rajta tuningolni kicsit, lehetőleg erőben és végsebességben is.

A kérdés az lenne, hogy mit tudok venni hozzá, mit érdemes cserélni, lehetőleg úgy, hogy minél hosszabb élete legyen, de azért szeretném nem túl drágán megúszni!

Illetve nagyon megköszönném ha linkeket is tudnátok küldeni!



ápr. 8. 20:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Bármilyen tuning ezeken, az mind megrövidíti a motor élettartamát. Láttam videót, amiben a fickó feltette a 70-es hengert,aztán a videó végén a markában mutogatta a dugattyú és hajtókar törmelékeit.

A gyári végdobban sincs folytás nekem, csak egy lyukacsos cső, körbevéve gyapottal ami benne van.

Minden tuning cucc drága. Esetleg egy karbin membránt vehetsz rá 15-33 ezerért. 90-130 ezerért másik gyújtást, hozzá 67 ezerért gyújtáselektronikát. De nem éri meg ennyit rálocsolni. Jobban jársz,ha ezt a pénzt inkább nagymotorjogsira teszed félre. Én is ezt tettem .

ápr. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én már csináltam pár hasonlót és azt tudom javasolni inkább bízd olyanra aki ért hozzá, vagy hagyd úgy.

Nekikezdhetsz de valószínűleg sokkal több pénzbe és időbe kerül majd mint amire számítasz, nem is hozza vissza a reményeket, megbízhatatlan is lesz és még az értékét is csökkented.

ápr. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló, esetleg a membránhoz tudnál ajánlani valamit, linkel akár? A többiről letettem, ennyit nem szeretnék rá költeni, viszont az még azért belefér nekem is!
tegnapelőtt 14:19
 4/4 anonim ***** válasza:

Itt nézz körül

[link]

tegnapelőtt 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!