Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A kat. jogsi forgalmi vizsgáná...

A kat. jogsi forgalmi vizsgánál is jellemzőek az indokolatlan buktatások?

Figyelt kérdés

Hallani mindenfelől, hogy a fiatalok nagyon elenyésző %-át nem buktatják meg az első (vagy akár második) forgalmi vizsgáján és nagyon sokszor banális okok miatt buktatnak. Ez mennyire jellemző nagymotornál?


26 vagyok, szeretném lerakni, aztán érdekelne, hogy mire készüljek.



ápr. 9. 07:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Amikor én tanultam, akkor nemhogy bukás nem volt, de az órákra sem kellett bejárni. Befizetted a pénzt, aztán meglett a jogsi.
ápr. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ez mennyire régi történet?
ápr. 9. 08:32
 3/14 anonim ***** válasza:
90%

Én 2022-ben elsőre átmentem. Kaptam pár hibavonalat, amire a vizsgabiztos is azt mondta, hogy nem is igazán hiba, csak nehogy elbízzam magam.

De szerintem amúgy B kategóriánál sincsenek indokolatlan bukások. Nyilvános a vizsgalap, és ha megnézed, az azonnali bukást eredményező hibák rosszabb esetben embert is ölhetnek, a hibavonalat eredményező hibák rosszabb esetben koccanást okozhatnak. Nem indokolatlan bukások vannak, hanem felkészületlen, idióta vezetni vágyók.

ápr. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Meg ugye az sem árt, ha olyan az oktatód, hogy el sem enged téged vizsgára, ha nem adna ki még a keze közül. Én az A kategóriát ilyenekkel csináltam. Megmondták, hogy megvannak az órák (pedig előre azt mondták, a kötelező órák fele is elég, ha jól közlekedek, a többit meg csak beírják), de még gyakoroljak, ne vizsgázzak, mert hozok rossz döntéseket, és így nem akarják, hogy jogsim legyen. Igazuk is volt.
ápr. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Egy vidéki suli b kat statisztikája:


2023.03. negyedév


Vizsga Sikerességi Mutató (VSM) elmélet - VSM 34,55%


gyakorlat - VSM 28,17%,


2023.04. negyedév


Vizsga Sikerességi Mutató (VSM) elmélet - VSM 50%


gyakorlat - VSM 25,3%


Tény, hogy vannak olyan vizsgázók, akiket meg kell buktatni, de az is tény, hogy igenis sok az indokolatlan buktatás. De mindegy is, a motor része érdekelt inkább, b kategóriás jogsim hálistennek lassan 10 éve van.

ápr. 9. 09:41
 6/14 anonim ***** válasza:
#2: 3-4 éves.
ápr. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
#5 És akkor erre mondom azt, hogy hol az elméletnél ilyen gyatra a sikerességi mutató, ott már felesleges is megnézni a gyakorlatot.
ápr. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
#5 Egyébként én is 10 éves B-vel csináltam az A-t. Azért is mondták, hogy ha a rutin megvan, nem szívóznak a kötelező forgalmi óraszámmal, mert minek. A feladatokat tudd normálisan elvégezni.
ápr. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 hypno ***** válasza:

Amikor én vizsgáztam, akkoriban az volt a menet, hogy amikor az ember elérte a seg.motor hajtására jogosító kort, akkor tett egy kresz vizsgát, aztán felszedte a rutint valami akkoriban szokásos motorhajtású (Riga, Verhivina, Babetta) eszközzel


Mire az A kategóriára vizsgázhatott, a rutinja megvolt, csak a nagyobb motortömeghez meg teljesítményhez kellett hozzászokni. Meg persze szerezni egyet a vizsga idejére.

ápr. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
#9 Ez még nagyon régen volt. Apám meg mindig azzal példálózik, hogy rutinvizsga után kapott egy papírt, amivel vezethetett hat hónapig, aztán csak bement vizsgára. Az se ma volt. Manapság jobb helyeken amúgy a korlátlan A kategóriát is úgy csinálod, hogy 250-esre ültetnek, ha tökéletesen megy a rutinpálya, akkor rátesznek egy sorkettes 500-asra, ami még igazából csak A2 kategória, de az is lehet, hogy az oktatómotorból kiütötték az ABS-t, és majd ha azzal megy, akkor ülsz a 600-as korlátlanos motorra, mert amúgy ezeket a 600-as, sornégyes oktatómotorokat (főleg, mert többnyire fojtva is vannak, pont a nyomatékos fordulatszámtartományát herélik ki) sokkal könnyebb kis sebességen elvezetni, mint egy egyenetlenebbül járó, sorkettes, de már 200 kilós motort.
ápr. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!