Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jogosítvany megszerzése után?

Jogosítvany megszerzése után?

Figyelt kérdés
Tegnap lett sikeres forgalmi vizsgám. Rettegek attól hogy egyedül kell be ülnöm a kocsiba. Ti is féltetek az elején? Egyébként jól ment oktatások során, vizsgán volt néhány hibám ami még bele fért. De úgy érzem hogy nem állok készen. Mesélnétek a ti történetetekről?
ápr. 9. 13:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Remek.
ápr. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A kocsiba beülès piskóta, amikor elindul, na az a fèlelmetes.
ápr. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Semmi extra nem lesz, ne félj. Kérd meg az egyik szülőd/valaki tapasztalt sofőrt, hogy üljön be melléd amíg picit hozzá nem szoksz.


Ha meg hibázol, az sem baj. Én anno az első jogsis utamon a második szembejövő kereszteződésben behajtottam egy egyirányú behajtani tilosba:D Aztán már több mint egy évtizede rendszeresen magabiztosan vezetek.

ápr. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én is féltem kezdetben egyedül. De annyiból meg jobb volt, hogy nyugodtabb voltam úgy, hogy senki sem piszkált közben, hogy mit, hogyan csináljak.
ápr. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem rosszabb is volt a szitu, mert nem csak frissen szerzett jogsisként kezdtem vezetni mint te, hanem jogsi megszerzése után egy nagyobb kihagyással, és nem saját kocsimat, hanem a céges furgont. Szóval duplán rossz volt, de simán belerázódtam.
ápr. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%
Én is féltem, nem is vezettem azóta se (7 éve), mondjuk én eleve nem akartam jogsit.
ápr. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem volt esélyem félni. Amikor hazaértem a kollégiumból, apám a kapuban várt, kezében a levelem, ami a jogsimat tartalmazta, le sem pakoltam otthon, már ülhettem az autóba. Utána addig én voltam az ország másik végére meg a szomszéd trafikba is a sofőr, amíg öcsémnek nem lett jogosítványa. Szinte folytonos felügyelet mellett (azért városon belül furikázhattam anyámat úgy is, hogy nem apám ült az anyósülésen) megtanultam közlekedni. Városban is, autópályán is.
ápr. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
De ezt úgy képzeld el, hogy ha fateromnak elfogyott a cigije, akkor ő nem ment gyalog, vagy nem ült autóba. Azt sem kérdezte, ráérek-e, tanulok-e, van-e 10 percem. Csak szólt, hogy menni kell. Volt, hogy azt sem tudtam, amikor autóba ültünk, hogy fél órás vagy három órás programot talált-e ki. Volt hogy két várossal odébb mentünk, mert a másik autójáért mentünk a szervizbe. Fogalmam sem volt. Nem volt választásom, vezetni kellett. Így lehet megtanulni. Menni kell. És legyen melletted egy okosabb, aki szól, amikor hülyeséget csinálnál. Te meg gondolkodjál logikusan, ismerd fel, hogy nem minden megjegyzését kell a szívedre venni, néha ő is a saját hülyeségét mondja, azt nem kell megfogadni.
ápr. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Vezess, mert elfelejted. Üljön melletted vki. Legyen motiváció, hogy elmész vhová autóval, sikerélmény, hogy megcsináltad. Én kihagytam jó pár évet, amikor melóhoz kellett, akkor vettem pár órát, de még mindig csak megszokott útvonalakon járok, na ezt ne tedd.
ápr. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem tavaly májusban lett meg a jogsim. Mivel nem volt saját autóm én olyan szinten vártam már, hogy vezethessek, hogy boldog-boldogtalant azzal zaklattam, hogy hadd vezethessem már egy-két kört az autóját. Végül keresztapám lett az áldozat :) Ő ült mellettem, mikor a saját autómat hazahoztam... Hihetetlen jó érzés volt oktató nélkül vezetni, szinte megkönnyebbülés :) majd meglátod...Én valamilyen szinten a mélyvizbe voltam dobva, mert a férjemnek nincs jogsija. Nekem anno felajánlotta az oktatóm, hogy ha kell ő még szivesen mellém ül ha bizonytalan vagyok. De mivel így is elég sok órát vettem már nem éreztem szükségét.
ápr. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!