Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Futárkodásból fenn lehet...

Futárkodásból fenn lehet tartani - csak és kizárólag - egy autót?

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden összefoglalni.


Végzős vagyok egyetemen, június végén ZV. Jelenleg munkanélküli vagyok, szeptembertől kezdek majd kinn Prágában (nagy multi, gyakornokság után nagyon előre megkaptam a fix ajánlatot)


Most szülők tartanak el, és a megbeszéltek szerint az első fizumig támogatnak. Ez jelenleg havi 140. Mivel az albérletet lemondtam, mert hajlandó vagyok heti 2 napot ingázni, ebből viszonylag sok meg is marad.


Emellett imádok vezetni, sokat képes vagyok a városban is fel alá járkálni (leginkább édesanyám autójával), csak azért mert ez szórakoztat, amolyan hobbi. Viszont nyilván azért más autóját más vezetni...


Arra gondoltam, hogy most vennék valami olcsóbb kisautót, és mivel amúgyis sokat járkálnék fel alá, elkezdek mellé futárkodni. Aztán amikor megyek ki, úgyis eladnám. (tudom, veszteség, de amilyen jól fizető állást sikerült kifognom, ennyit el tudok fogadni). Inkább az a kérdésem, hogy ezzel mennyire lehetne eltartani egy igénytelenebb autót? Úgy hogy egy egy kirándulásra a nyáron, meg a szervízekre is maradjon belőle pénz?


Vagy másképp, a lényeget kérdezve, a benzinpénzt levonva mennyit/milyen órabérrel lehet keresni autós futárkodással? (megyeszékhelyen)


ápr. 9. 14:20
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
Egy ezres swiftet igen, ha amúgy nem annyira brutálisan rossz állapotban veszed.
ápr. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
43%
Nem is az a kérdés, hogy milyen órabéred van. Hanem hogy mennyit fogsz te futárkodni, és ki akar felvenni, ha a hobbiautózásodat akarod futárkodásra kiterjeszteni. Amikor a pakisztáni vendégdiák Debrecenben tanul, de heti 4 nap 12-14 órákat futárkodik robogóval Pesten, akkor hogy akarsz te futárkodni? Nem vagy megérős munkaerő a leendő alkalmazónak. Alapból autóval futárkodni is Budapesten is csak kevés pizzériánál szoktak, mert a robogó olcsóbb és gyorsabb. Ahol autóval tudsz futárkodni, az pl. a kisvárosi hamburgeres, de abból meg nem élsz meg. Azt rendes munka mellett hétvégére vállalják be az emberek, és nem abból tartják fenn az autót, hanem csak egy kis extra kereset. Nem akarlak elkeseríteni, de álomvilágban élsz, ha ezt komolyan gondolod.
ápr. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én speciel a wolt/foodora párosra gondoltam, nem egy konkrét étteremhez menni...
ápr. 9. 14:50
 4/9 anonim ***** válasza:

Én a helyedben inkább várnék, ameddig a rendes fizudból tudsz egy rendes autót venni amit fenn is tudsz tartani.


Tudsz venni 300-400 ezer forintból:

- Régi Swiftet (1.0 vagy 1.3 8v ajánlott, azok tényleg kb legyen víz, olaj, üzemanyag és mennek ki a világból)

- Ha kicsit kényelmesebb “autóbb” autót akarsz, akkor Astra F, a régi 1.4 vagy 1.6 (nem Ecotec) benzinesekkel. Hajózós kényelemre hangolt kocsi, egy fapad Swiftnél minimálisan költségesebb de sokkal használhatóbb.

- Daewoo Tico, Daihatsu Applause / Charade, Suzuki Alto, Opel Corsa B és hasonló pofonegyszerű régi kicsi válságautók is megkaphatóak hasonlóan olcsón és fenn is tarthatóak, de valamivel ritkábbak mint az első kettő örök filléres verda.


Mi kell?

- Megvenni, és lehetőleg jót, vagy sosem adod el és főleg nem normális embernek amikor majd kimész külföldre (300-400e forint)

- Átiratni, amire van pontos kalkulátor a neten, de 40-50 ezerre számolj minimum

- Első szerviz akkor is kell ha a tulaj szerint előző nap lett restaurálva mindene, mert az 99%-ban csak a szokásos hülyeség hogy vedd meg zöldfülűként. Olajcsere, szűrők cseréje, nem tervezel vele hosszan de amúgy itt érdemes lehetne vezérléssel és váltóolajjal, üzemanyagszűrővel is számolni, meg majdnem fix hogy lesz majd valami futóműalkatrész ami már elköszönt, jellemzően gátlók, szilentek amik már ki szoktak lenni ilyen idősebb olcsó kocsiknál eladáskor. 50-100 ezer között számolj erre is.


Ilyen fapad egyszerű autóknál nem jellemző hogy olyan nagyon sok gond jön elő ha jót veszel aminek volt gazdája és nem egy lefingott munkásautó, de ha előjön valami finomság akkor ilyen autók is ki tudnak venni hatjegyű számokat a zsebedből. Sosem kizárható, tehát számolni kell vele hogy benne van a pakliban.


És akkor ott vagy, hogy van egy filléres autód ami A-ból B-be elvisz, de semmi igazi élményt nem ad. Az utolsó nyaradat végigmelózod futárként ami jó nagy szopás főleg egy klímátlan kocsiban (érdemes lehet klímásra szűrni ha tényleg futárkodni akarsz), energiád és kedved nem nagyon marad a nap további részében kocsikázni vagy bármit csinálni, közben legnagyobb valószínűséggel buksz a kocsin annyit mire kimész, hogy gyakorlatilag nagyrészt azért melóztál nyáron.


Döntsd el neked megéri-e, szerintem érdemes inkább kiélvezni az utolsó nem gürizős nyaradat és várni a kocsizással.

ápr. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%
#3 Oda főleg nem fog sikerülni így. Az szinte egy teljes állás.
ápr. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%

A Wolt már szarul fizet. Nem éri meg. Én is már csak szórakozásból csinálom. A foodorához meg nem tudom mostanában mennyi idő, mire bekerülsz. Meg ott műszakokat kell foglalnod, aztán vagy jut vagy nem. Ilyen rövid időre tök felesleges beleugranod, és jó eséllyel veszteségesen fogsz kijönni belőle. Begyűjtesz pár parkolási büntit, meg megkotlik az autó, ami olcsó és öreg autóknál könnyen előfordul, aztán költheted is el rá azt a keveset, amit kerestél.

Persze, ha szíved vágya, hogy autós futár legyél, akkor hajrá, legalább kipróbálod, és meglesz a fílingje, csak pénzt ne nagyon várj belőle.

ápr. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
57%
Olyan ez, mint az, hogy én mérnök vagyok, de imádok koktélokat keverni, arról is van végzettségem. Ettől függetlenül nem megyek el pultosnak sehova. Régen csináltam irodai meló mellett hétvégente esténként, az meg csak arra volt jó, hogy kimerüljek. De az biztos, hogy nem a pénzért csináltam, mert semmire nem volt elég. Ez a futárkodás is ilyen. Hobbiból csinálhatod. De olvassuk, hogy te nem hobbiból akarod. Teljes emberként ezt nem tudod csinálni, mert ez a rászorulók több mint teljes munkaidős foglalkoztatása. Csak azért csinálni, hogy az autódat fenntartsd? Francokat. Azért szoktak az emberek autót fenntartani, hogy legalább egy ilyen melóban nagyon kimerülten benne maradjanak, nem azért, hogy a normális életük mellett ebből fizessék az autójukat. Tudom, fiatal vagy, mindent ki kell próbálni, én is ilyen voltam. De nagyon meg fogod te becsülni a végzettséged meg ezt a prágai munkát. És ha most erre a kis időre megpróbálsz futárkodni, azt hidd el, meg fogod bánni, és ha pénzügyileg nem is, pszichésen nem fog neked jót tenni.
ápr. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Seila ***** válasza:
Amit megkeresel azt mind az autó szervizelésére fogod költeni.
ápr. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
79%
Én is csináltam volna, de mikor megtudtam, hogy az üzemanyag alig jön ki a fizuból, egyből felejtős lett.
ápr. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!