Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hirtelen gázadásra ilyen...

Hirtelen gázadásra ilyen enyhe kelepelő hangot ad ki a motor. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Leginkább hidegebb motornál, pár kilóméter elteltével lényegesen halkabban csinálja. Ha pirosnál állok enyhe kipufogó szag áramlik be, és a mitortérben is érzem, hogy kissé kipufogógáz szag van. Lehet e ok a kelepelésre a lyukas kipufogó? Mert ez nem az az erőteljes kelepelés, de azért hallani. Ez csak kigyorsításkor és hirtelen gázadásra jelentkezik

ápr. 9. 19:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Valószínűleg lyukas a kipufogód és valami ehhez kapcsolódó hővédőlemez vagy elszabadult alkatrész okozza a hangokat.
ápr. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Maga a lyuk nem tud ilyen jellegzetes hangot okozni?
ápr. 9. 19:45
 3/10 Mad Max2 ***** válasza:
66%

Ha a leömlőnél lyukas vagy tömitetlena kipufogó akkor lehet hallani utemes hangot, az gyakorlatilaga kipufogó szelepen kiáramló gázok hangja.


És ha tényleg ott vana lyuk akkkor érdemes megcsínáltatni mihamarabb mert a folytás hiánya miatt gyorsabban távozik a kipufógó szelepen a kipufogógáz és lassan de biztosan be tud sűlni a kipufogó szelep tányérja

ápr. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor holnap el is viszem hogy ránézzenek. Pont ilyen ütemszerű hangot lehet hallani, de az a furi hogy miért csak akkor ha odalépek neki rendesen, meg egy ici-pici lyukon ki tud hallatszódni a szelephang?
ápr. 9. 20:38
 5/10 anonim ***** válasza:

Kérdező. ugyanevvel a problémával szopok már egy ideje egy clión, cseréltem már injektorokat, anyámp.csáját, de csak kerepel gázadásra.

https://www.youtube.com/watch?v=irFXP4pAf6E


Ilyen?


Valószínmű csak kipufogó-sor tömítés.


Ja, és nekem kopogás-érzékelő hibát is rádobja.

ápr. 10. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nekem nincs hibakód, és messze nem kelepel ennyire.
ápr. 10. 15:03
 7/10 A kérdező kommentje:
Voltam szerelőnél. Kb 5 másodperc alatt megtalálta. A leömlő van elrepedve. 100 ezer a javíttatás kb.
ápr. 10. 19:19
 8/10 A kérdező kommentje:
A lambda szonda értékeket mennyiben tudja befolyásolni a repedt leömlő? Gondolok itt arra, hogy valami komoly gondot tud e okozni?
ápr. 11. 17:28
 9/10 anonim ***** válasza:

Valamennyit befolyásol, de minimális inkább.


Nem a kipufogó-sor repedt? Milyen autó ez, hogy 100 ezer? Turbóval van?


jó pofátlanok a szerelők, de lassan már mindenfajta szaki.


Én magamnak csinálok mindent a verdákon.

ápr. 13. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Sima szívó. A leömlő a repedt. Elvileg neki ez egy egész napos meló.
ápr. 13. 05:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!