Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nyárigumit mindenképp alufelni...

Nyárigumit mindenképp alufelnin, téligumit acélfelnin kell használni?

Figyelt kérdés
ápr. 10. 15:00
 1/10 anonim ***** válasza:
15%
Igen , úgy kötelező használni.
ápr. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, úgy használod ahogy tetszik. Sok embernek csak egy garnitúra felnije van.
ápr. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem laikusként, mert a legtöbb kocsi télen acélfelni+téligumi, nyáron alufelni+nyárigumi kombóval van szerelve. Van ennek valami kimondott oka?
ápr. 10. 15:09
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én alufelnin használom egész évben.
ápr. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
29%

Általában a csóróság az oka.

Lemezfelni olcsó, alufelni drága és nem telik nekik csak 4db-ra.

ápr. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
megszokás az oka. de újabban már a télihez is alufelnit adnak, én már jó ideje így veszek autót. semmi baja nem lesz, olyan jó minőségűeket gyártanak, hogy simán fut alufelnivel.
ápr. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Sok éve gyári alufelnit használok télen is. Régen meg volt egy klasszik Ladám, azon a nyári gumi is lemezfelnin volt. Egyiknek se lett soha semmi baja. Arra rakod fel a gumit, amire szeretnéd, műszakilag nincs akadálya.
ápr. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Szolovjov ***** válasza:
100%
Télen-nyáron acélfelnit használok.
ápr. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, törvény kötelez arra hogy ősztól ocsmány felnivel járjon mindenki. :D :D
ápr. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem. Sőt, egy újabb autóra felrakni acélfelnit, tiszta vicc. Pláne ha ezeket a kemény teleket vesszük alapul, amik vannak mostanában.

De még egy érv, bolond fiatal koromban ugyanazt az S-line gyári Audi felnit használtam télen-nyáron az Audi A6-oson. Minden ősszel és tavasszal cserélgettem a gumit rajta. Rengeteget jártam akkor Ausztriába is télen,de Erdélyben is, hatalmas havazásokban mentem. Meg Székelyföldön fél méteres hóban mentem vele, mert mégiscsak quattro, jó buli volt akkor. Minimális esztétikai karcokkal és nagyon enyhe padkanyomokkal adtam el azt a szett felnit nem is olyan régen, évekig nyüstöltem, és már én is használtan vettem.

ápr. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!