Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Magyarországon milyen motorker...

Magyarországon milyen motorkerékpár átalakítások engedélyezettek és engedélykötelesek?

Figyelt kérdés

Mivel 2m magas vagyok, ezért a motorok közel 100%-a túl kicsi számomra. Mivel emiatt nagyon be kell hajtani a lábam, ezért az hosszabb idő után begörcsöl.

Néztem videókat és olvastam blogokat, hogy amerikában ezt úgy orvosolják, hogy egy adapterrel lejjebb engedik a lábtartót, és a széket lecserélik egy magasabbra (és/vagy extra párnát raknak rá). Ezt magyarországon is megcsinálhatom? Netán engedélyköteles?


Azt már szinte meg sem merem kérdezni, hogy a kormánymagasítót fel lehet-e szerelni?



#motor #átalakítás #ergonómia #Lábtartó adapter #Korány magasító
ápr. 12. 01:06
 1/1 anonim ***** válasza:
mivel a supermotok már magasabbak mint a sportmotorok ezért ezt úgy orvosolják például egy ktm lc4-en hogy kap egy enduró szettet és így magasabb a tengely magasság a régihez képest. ez az egyik módja amit legálisan megtehetsz. Ha viszont valami kis ember néz ki magának egy endurót és mindenképp szeretné használni akkor sm szettet kap meg rá egy metzler enduró abroncsot. Illetve keres egy olyan gyártót(márkát) aki gyárt rövidebb első teleszkópokat, ugyanazzal a tengelyfurat átmérővel és felső teleszkóp átmérővel ez a villabefogók miatt kell hogy meg eggyezzen, meg le kell gyártatni egy lakatossal a fékmunkahenger tartó konzolt az uj első teló miatt. Az ülést azt nem tudom hogy lehet e magasítani vagy át tömetni. Na de ennek a hátránya hogy műszakir vissza kell alakitani másképp nem engedik át. A teleszkóp cserés dolgot viszont át kell fontolni mert a gép súlypontja is megváltozik kegyetlenül meg akkor a hátsó telót is hozzá kell ültetni. lábtartó konzolt lejjebb lehet engedni lakatossal gyártatni nem otthon tákolni és ez csak az egyik oldalon működhet mivel a fék pedál magasságát nem tudod állítani én lábujheggyel nyomom de ha valaki tudja kezelni sarokkal azt a féket nézesse meg mert nagyon lent fog. Remélem segítettem.
ápr. 12. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!