Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hány darab gyorshajtás után...

Hány darab gyorshajtás után kerül veszélybe a jogosítvány?

Figyelt kérdés

Jelenleg 1 van a nevemen, egy 118km/h fénykép, falun kívül.


Utána volt, hogy felszaladt a sebesség lejtőn 106-108 km/h a gps szerint, pedig kínosan figyelem mindig.


Több fénykép után van valami extra díj?


ápr. 12. 09:17
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
Ez nem modellügynökség, hogy a fényképek számítanak. Pontrendszer van, nagyon régota.
ápr. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%

Jót nevettem a kérdésen majd a rá adott válaszon:


"Több fénykép után van valami extra díj?"

"Ez nem modellügynökség"


Valóban nem, hanem vízilabda meccs: aki sokszor vét, az kipontozódik. :-)

ápr. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 bazaltkaroly ***** válasza:
80%

Ha 15-45 km/h akkor 4 pontot kapsz.

Ha 45-65, akkor 6-ot,

ha ezen felül, akkor 8-at.


18 pont után elveszik a jogosítványod. Ha túl sok pontod van, de még nem érted el a 18-at, akkor részt vehetsz utánképzésen, és ha sikerül, akkor csökkentik. Illetve három év után elévülnek a pontok, de ezt nem tudom pontosan, hogy milyen feltételekkel.


De azt javaslom, hogy ne a pontok miatt tartsd be a sebességhatárokat, hanem a saját és mások biztonsága miatt. Inkább később érj oda, mint soha.

ápr. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nekem valami még nem tiszta.


Lefényképeztek, nem állítottak meg.

Megkaptam a 39 000 ft-os számlát.

De!

[link]

Lekérdeztem.


Tájékoztatás dátuma


2024.04.12. 10 óra 01 perc 37 mp


Tájékoztatás közúti közlekedési előéleti pontokról


Nyilvántartás szerinti összpontszám


0 pont


Akkor most hogyan van ez?

ápr. 12. 10:07
 5/10 bazaltkaroly ***** válasza:
95%
Igen, lehagytam a lényeget. Büntetőpontot csak akkor kapsz, ha a rendőr állít meg, mert az a jogosítványodra meg, a fényképes büntetés meg az autó üzembentartójának.
ápr. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%
...és mivel nem könnyű, vagy akár lehetetlen bizonyítani megállítás nélkül, hogy ki vezetett, meg sem próbálják. Ezért nincs büntetőpont, csak csekk.
ápr. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
6-os, ezt azért könnyű lenne áthidalni, valljuk be. Ha akarnák. Pl. azt mondanák, hogy alap-vélelem az, hogy a tulajdonos vezette. Ha ő mást állít, akkor bizonyítsa be. Pl. vigye oda a sofőrt, aki elismeri, hogy akkor ő vezetett. Ha viszont a megnevezett ember tagadja, hogy ő vezetett, akkor már akár büntetőügyet is lehet csinálni belőle, hisz a két ember közül legalább az egyik a hatóságot meg akarja téveszteni. És azért egy sima gyorshajtás után senki nem akar büntetőügy gyanúsítottja ill. vádlottja lenni.
ápr. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
37%

Na igen, én meg azt mondom hogy nem én voltam, de közeli hozzátartozó az elkövető ezért megtagadhatom a vallomástételt. Ilyenkor mi van? Az ártatlanság vélelme fenn áll, szóval nem tudják csak úgy rámhúzni, hogy én voltam.


Nyilván lehet ezzel játszadozni a bíróságon, de olyan sok a gyorshajtó, hogy egyszerűen nincs erőforrás rá, ezért nem csinálják.

ápr. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
30%

"nem én voltam, de közeli hozzátartozó az elkövető ezért megtagadhatom a vallomástételt"


Persze, csak akkor vállalja fel, hogy neki lesz büntetőpontja az ügy miatt. Mint ahogy a bírságot sem engedik el csupán amiatt, mert nem vallja be, hogy ki vezetett.

Sok kiskaput be lehetne zárni, ha akarnák.

ápr. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
32%
HA pedig sok pontod gyűlik össze akkor belehet váltani biciklire.
ápr. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!