Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 80 as motort lehet AM jogositv...

80 as motort lehet AM jogositvannyal vezetni??

Figyelt kérdés
Tudom hogy AM jogsival max 50ccm ig lehet vezetni, de talaltam egy motort amiben 80as henger van, vezethetem vele?? Hogy ha a blokkon nem latszodik a 80ccm felirat, mennyire eselyes hogy megbuntet a rendor?

ápr. 13. 12:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez az amire senki nem fogja megmondani a tutit. Én pl majdnem minden nap kocsiba, vagy motorra ülök, mégis vagy 20 éve nem igazoltattak, míg másokat egy évben többször is. De lehet ha most kimegyek, akkor megállítanak. Egy biztos, hogy nem éri meg kisérteni a sorsot, idegeskedni ha meglátsz egy rendőrautót, és ezeket a motorokat sem arra tervezték, hogy tartósan kibírjon egy nagyobb hengert. Gondolom évente generálozni meg nem szeretnéd.

Egyenlőre talán csak egy ilyen sebességmérő pad van az országban, amivel nézik a segédmotorok teljesítményét, végsebességét, de mivel egyre többen motoroznak, így simán előfordulhat, hogy rámennek az ilyen ellenőrzésekre is, és akkor halmozott lesz a büntetés. Jogsi nélkül vezettél, műszaki, érvényes kötelezőbiztosítás (mert az 50-esé így már nem jó) és rendszám nélküli motort. Főleg ha esetleg még balesetet is okozol, akkor fizethetsz rendesen. Szerintem nem éri meg

ápr. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!!!
ápr. 13. 13:08
 3/7 anonim ***** válasza:

"Tudom hogy AM jogsival max 50ccm ig lehet vezetni, de talaltam egy motort amiben 80as henger van, vezethetem vele??"

Te értelmi fogyatekos vagy?

ápr. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nyilván hülye kérdés volt de az elado allitasa szerint vezethetem am jogsival. Ezert kerdeztem meg
ápr. 13. 20:37
 5/7 anonim ***** válasza:
Amikor robogóval balesetem volt, a sisakot a robogót is elég alaposan megnézték. Ha 80-as hengerrel balesetezel, akkor a biztosító nem fizet (sem a te köteleződ, ha te okozod a balesetet, sem a partneré, ha te vagy az áldozat) a rendőrség is rengeteg paragrafust rád tud húzni... Ha szerencséd van, akkor nincs semmi baj. Ha baleset vagy más miatt megfognak, akkor nagy gáz lehet (attól függően, mennyire akarnak vele foglalkozni)
ápr. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem lehet vezetni.

A rendőr viszont nem fogja látni hogy rajta hogy nem vezetheted.

ápr. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!
ápr. 14. 08:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!