Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha egy motorban 70-es henger...

Ha egy motorban 70-es henger van az egyenlő 70ccm-el??

Figyelt kérdés
Lattam mar 50ccm-es motorokat amiket ugy hirdetnek hogy a vegen ott van az hogy 50/70, illetve a leírásban hogy 70-es henger van benne, ez azt jelenti hogy 70ccm a motor?? Vezethetem AM jogsival?? Illetve mit jelent az hogy 50/70??

ápr. 14. 16:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen,jól gondolod
ápr. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A jógszabály már A kategóriához köti,tehát,sajnos nem vezethetnéd.De lássuk be,sokan megszegik ezt a szabályt.
ápr. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, 70ccm.

Nem vezetheted AM jogsival, ráadásul 50ccm felett rendszámköteles, nincs rá forgalmid, a kötött biztosítás sem érvényes rá illetve illegális átalakítás miatt is bünti lesz, ha megfognak.

50/70, gyárilag 50ccm-el jött ki a motor, tuner-jóska rákalapált egy 70-es hengerszettet.

Bocs, de ez a véleményem.

Lehet menni az 50 köbcentis motorokkal is legálisan, miért kell módosítgatni az élettartam hátrányára? Ha balesetet okozol jobban elhúzod a vétlen fél kártalanításának ügyét is, mert a biztosítóval karöltve a hatóság téged fog előtte kúpra húzni. Ha kevés akkor el kell menni A1-et csináltani vagy B125-öt és lehet vele menni mindenhol ahol egy rendszámos járművel.

ápr. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!
ápr. 14. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!