Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől gyengülhet a töltés ha...

Mitől gyengülhet a töltés ha bemelegszik a motor?

Figyelt kérdés

Suzuki DL650-es motorról van szó. Nem rég felszereltem egy USB telefontöltőt, ami mutatja a töltést is. Indításkor szépen megvan a 14,2 Volt, és menet közben is, de amint bemelegszik a motor, utána alapjáraton 13 Volt alá esik a töltés. Műszerrel is lett nézve, tehát valós a probléma. Lehet valamelyik tekercs szigetelése már odavan?

Köszi előre is a segítséget!



ápr. 15. 06:47
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

EMber, az azt jelenti hogy minden jó.

Amikor feltöltődik az akku akkor visza vesz a töltésen a szabályzó.

ápr. 15. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
#1 Sajnos nem, mert ez nem olyan. És menet közben, melegen is 14 Volttal tölt. Most a típus facebookcsoportjában írta valaki, hogy neki a feszültségszabályzó csatlakozója volt kontaktos, és ugyanezt a hibát produkálta.
ápr. 15. 07:17
 3/7 anonim ***** válasza:
66%
Na hát hogyha a facebook csoportban kiderült hogy mi a hiba, akkor ide minek írtad ki?
ápr. 15. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Talán mert mert oda utána írták, hogy itt kérdeztem. Mivan, zavarja az egódat, hogy butaságot írtál?
ápr. 15. 07:59
 5/7 anonim ***** válasza:

Igaz nem motornál, hanem autónál pontosan ugyanezt csinálta nekem egy 0 km-es, vadonat új, tehát nem felújított(!), méregdrága Hitachi generátor. Ki lett cserélve a feszültségszabályozó utángyártott kínaira és láss csodát, stabil 14,2-14,4 V a töltés hidegen-melegen, terheléstől függően.

Ha 13 V alá beesik, az elég vérszegény, nem normális állapot.

ápr. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#5 Köszi a választ! Most első körben megnézem a csatlakozót,tisztítás aztán méregetés, csak persze minden a tank alatt van, begyömöszölve a légszűrőház mellé.
ápr. 15. 09:42
 7/7 anonim ***** válasza:
a környezeti hőmérséklettől. nekem az autóm szervízkönyvében pl kifejezett táblázat van különböző hőmérsékleti tartományokban a normális töltésadatokról.
ápr. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!