Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem műkodik az ABS?

Nem műkodik az ABS?

Figyelt kérdés
A héten vettem egy autót és fékezésnél nem működik az ABS. A tulaj akitől vettem azt mondta hogy működnie kellene mert ha nem működne akkor kenyérszervó lenne. Ez mennyire valós?

ápr. 21. 13:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Kenyérszervósnak régen azokat az autókat hívták aminek kormányművében nem volt rásegítés, de ennek semmi köze a fékhez. Miből gondolod, hogy nem működik az ABS? Ahhoz elég nagyot kell fékezni, hogy csússzanak a kerekek.
ápr. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
52%
Fú gecc... 😅😅
ápr. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Igen csináltunk egy ilyet 2x és teljesen blokkolt a kerék gumi szag és nem rugdosta a lábát az embernek
ápr. 21. 13:41
 4/14 anonim ***** válasza:

Azért olyan hú de nagyot nem kell. Elég egy kicsit poros, murvás, sóderos út és máris munkára lehet fogni az abst. Az én autómon felvillan egy kis ikon a műszerfalon ha dolgozik az abs. De ha ez nem lenne akkor is észre lehet venni hogy dadog a fék, dolgozik az abs.

Az absnek és a szervokormánynak semmi köze egymáshoz.

ápr. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Úgy nem működik, hogy blokkolnak a kerekek? Mert akkor simán lehet rossz. De volt már olyan is hogy nincs benne ABS azért nem működik és olyat is, hogy nem csúszna meg a kerék amúgy sem, akkor nem is kell működésbe lépnie. Használtautónál ez ilyen. Simán lehet hogy csak egy fékfolyadék csere és megjáratás megoldja, de lehet hogy soha nem volt fékfolyadék cserélve benne és soha nem járatták, ezért a rozsdától beálltak a szelepek és akkor csere.
ápr. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
De vannak típusok, amik egy bizonyos sebesség alatt hagyják blokkolni a kerekeket. Vidd el egy olyan műhelybe ahol van profi diagnosztika,pl Bosch, ott tudják tesztelni az ABS kockát.
ápr. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Persze majd mindenféleképpen elviszem csak gondoltam rákérdezek mi miatt mondhatta a tulaj hogy akkor kenyérszervó lenne… 92-es autó tehát annyira bonyolult megoldás nem lehet benne
ápr. 21. 13:48
 8/14 anonim ***** válasza:
92-es autónál mit vártál? Hogy újszerű lesz az autó? 92-ben volt már ABS egyáltalán? Tuti nem volt alapfelszereltség, ha egyáltalán létezett.
ápr. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Viszonylag magas felszereltség, klíma, napfénytető, 4 elektromos ablak. Tudtam hogy nem lesz tokeletes mar most van egy jó kis hibalistám amiket meg kell csináltatnom meg sok hibát az eladó is elmondott de ABS azt írta van aztán azért gondoltam
ápr. 21. 13:52
 10/14 anonim ***** válasza:
#9 Szoktak azok írni mindent, nézz be a motortérbe, látsz ABS kockát?
ápr. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!