Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Normális hogy a termosztát...

Normális hogy a termosztát csove uzemmeleg állapotban is hideg?

Figyelt kérdés
Audi 80 B2 1.8 8v karburátor. 10-15 fok körüli hőmérsékletnel is, fel óra uzemmeleg használat mellett gyakran még hideg a termosztát csove. Amikor már 20 fokok vannak, vagy többet megyek vele, temposabban akkor forró lesz,de ha normál stílusban használom,nem akar bemelegedni. Termosztát cserélve, jelado cserélve, víz kimerve lézerrel. 90+-1 fok stabilan a hengerfejnel,ahol az érzékelő is van. Termosztát ugye lent van,és a hűtő alsó részére van kötve. Ez normális? Termosztát nélkül is tartja a hőfokot és ilyen nehezen nyit? Termosztát 87 fokon nyit. Ellenőrizve.
ápr. 21. 21:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem akkor a problémát, mivel szerintem nincs probléma. Jókor nyit a termosztát, nem melegszik túl, nincs is túlhűtve, ezek szerint akkor ez így működik. De amúgy mit értünk termosztát cső alatt? Lehet hogy amit fogdosol, abban nincs is aktívan térfogatáram, mert csak egy légtelenítő cső.
ápr. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Tehát akkor végülis mi a hibajelenség? Leírtad hogy minden normális, akkor mi a kérdés?
ápr. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Neeeem,az a termosztattol egy jó vastag cső a hűtő aljáig. Ott kering a víz,legtelenito felül van,a hutotol megy a kiegyenlitoig. Amúgy valszeg tényleg nincs baj, nem melegszik túl.
ápr. 21. 22:29
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem te már írtál erről ki kérdést, és akkor sem volt semmi gond.


Kb. hogy a blokk körül 100 fokos a víz, valamelyik csövön meg sokkal hidegebb.


Ennek így kell működnie. Javaslom olvasmánynak:


[link]

ápr. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Bocs, ez egy fajta termosztát működését írja le. Audi 80-ban nem ilyen lehet.


Itt egy cikk általánosan a kis/nagy hűtővíz körökről, és a termosztátról.


[link]

ápr. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem,én meg nem kérdeztem ezzel kapcsolatban,de olvastam a car-tars "hibajat". Az azt hiszem B3 volt. Így,hogy mással is van hasonló,tényleg valószínű,hogy ez normális. Egész egyszerűen nem termel normál használat mellett akkora hot,hogy nyitnia kéne a termosztatnak ezek szerint.


Köszönöm szépen a segítséget Nektek!

ápr. 21. 22:58
 7/10 anonim ***** válasza:

Elég értelmetlen amit írsz.

De ha az a cső az amin elfelé áramlik a folyadék és ha nem nyit a termosztát akkor bizony az hideg.

De majd próbáld ki a radiátort otthon hogy elzárod az egyik csapot és akkor az a radiátor hideg marad.

Mert ha nem cirkulál a folyadék akkor mitől melegedne fel.

ápr. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen,csak nekem az q fura,hogy a termosztát mellé kapcsolod cső (nem a termosztat csove) forró,ami közvetlenül a termosztát mellé csatlakozik be. A termosztát csove mégis hideg. Pedig közvetlen kapcsolatban van a forró cső a termosztattal. Talán a fűtés cső,de így látatlanban nem mondom biztosra.
ápr. 22. 12:39
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

" Talán a fűtés cső,de így látatlanban nem mondom biztosra. "

Hát nézd meg ne látatlanba totózz.

Azt se tudod milyen cső, és milyennek kell lenni de azért felteszel kérdést.

ápr. 23. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Te gondolom tipik olyan ember vagy,aki amúgy full hülye hozza,de rafogja valamire,hogy miért nem tudja a választ. Érdekes a többiek tudták segíteni igyis.


Pont azért teszem fel a kérdést,mert nem tudom,milyennek kéne lennie okoska.

ápr. 23. 10:33

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!